Patronat medialny


 


Global BoxingDebiutujący na zawodowych ringach Kamil Łaszczyk i Rafał Jastrzębski (3-6-1, 1 KO) wezmą udział w gali "Brick City Brawl", która odbędzie się 19 lutego w Essex County College w Newark, NJ. Walką wieczoru będzie pojedynek pochodzącego z Krakowa, niepokonanego Mariusza Wacha (23-0, 11 KO) z Amerykaninem Jonathanem Hagglerem (23-3, 18 KO) o mistrzostwo wagi ciężkiej Baltic WBC. Za promocję gali odpowiada Global Boxing, we współpracy z Prize Fight Promotions. Transmisję z gali przeprowadzi FoxSports.

Pochodzący z Wrocławia, 19-letni Łaszczyk może się pochwalić imponującym rekordem amatorskim 110-7. Sześciokrotny Mistrz Polski swoje dotychczasowe sukcesy zawdzięcza m. in. współpracy z trenerami Mariuszem Cieślakiem i Grzegorzem Strugałą, jak również z Piotrem Wilczewskim. Obecnie jego trenerem w Global Boxing Gym jest Aroz "Terrific" Gist. Podczas Brick City Brawl w Newark Kamil zadebiutuje na ringu zawodowym. Łaszczyk przyjechał na obóz do USA dzięki pomocy powstałej w 2010 roku Fundacji Global Boxing. Celem Fundacji jest wspieranie polskich zawodników i promowanie rozwoju polskiego boksu na arenie międzynarodowej. Kamilowi, zawodnikowi wagi super piórkowej, pomoc ze strony Fundacji była wyjątkowo potrzebna.

- Kategoria wagowa Kamila nie jest popularna w Europie, dlatego ciężko jest tam o dobór sparring partnerów, przeciwników na odpowiednim poziomie - mówi Mariusz Kołodziej, Prezes Global Boxing Promotions - W USA jego możliwości rozwoju sportowego są zdecydowanie większe. Zaplanowaliśmy już dla niego kilka kolejnych walk, zależy nam na tym, żeby zapoznał się z amerykańskim stylem boksowania. Kamil niewątpliwie jest bardzo utalentowanym zawodnikiem. Wierzę, że dzięki swojej determinacji ma szansę zajść naprawdę daleko w boksie zawodowym.

Jastrzębski, 29-letni zawodnik pochodzący z Bydgoszczy walczy w kategorii super średniej. Jego rekord zawodowy nie jest wymierny. Na początku swojej kariery w USA został nieświadomie wykorzystany przez tutejszych promotorów i kilkakrotnie wystawiany do walk, w których z góry skazany był na porażkę.

- Ta walka to okazja dla Rafała na zaprezentowanie swoich prawdziwych możliwości. Nie chodzi tu tylko o wygraną, pieniądze - to jest jego szansa na odbudowanie wizerunku. Przyjechał do Ameryki, bo wie czego chce - chce zostać mistrzem. Nie poddał się, pomimo tego, że został w przeszłości oszukany. Widzę w nim duży potencjał, dlatego nie odmówiliśmy mu pomoc - mówi Kołodziej.

Rafał trenuje w Atlantic City, NJ pod okiem Bill'a Johnson i Seana Suttona. Od kiedy rozpoczął współpracę z teamem znakomitego polskiego zawodnika Przemysława "The Machine" Majewskiego, trzy  ostatnie walki zakończył zwycięsko.

Zarówno Łaszczyk jak i Jastrzębski zaprezentują się w 4-rundowych pojedynkach z przeciwnikami, których nazwiska niedługo poznamy. Więcej informacji na temat Łaszczyka, Jastrzębskiego, czy innych zawodników Global Boxing na stronie www.globalboxing.com

Bilety na galę w cenie $120, $70 i $30 kupić można na www.ticketmaster.com, www.ticketweb.com, w Global Boxing Gym (5601-5711 Tonnelle Ave. North Bergen, NJ, 07047), a także dzwoniąc pod nr 1-866-468-7619. Arena w dniu walki otwarta będzie od godziny 19.00, pierwsza walka rozpocznie się około 20.00. Konferencja prasowa przed galą odbędzie się w Global Boxing Gym w North Bergen, NJ 17 lutego o godz. 13.00.{jcomments on}