Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

22 października na gali w Wieliczce kolejny zawodowy pojedynek stoczy Kamil Łaszczyk (22-0, 8 KO). Rywalem notowanego na trzeciej pozycji rankingu WBO wagi piórkowej wrocławianina będzie Piotr Gudel (5-1-1, 0 KO). Pięściarze w przeszłości mieli okazję ze sobą pracować na sali treningowej, jednak Łaszczyk zapewnia, że jego przeciwnika czeka kilka niespodzianek.

- Dobrze się znamy z Piotrkiem ze sparingów, dużo ze sobą boksowaliśmy, jednak ja na sparingach jestem zupełnie innym zawodnikiem niż w walce. Na sparingu uczę się, ćwiczę nowe elementy, czasem łapię jakieś głupie ciosy. W walkach wygląda to inaczej, rękawice są mniejsze, ja jestem szybszy - zapewnia podopieczny Fiodora Łapina, będący faworytem zbliżającego się boju.

- Mam może w tej walce dużo do stracenia, ale ja jestem takim zawodnikiem, że kogo mi dadzą, to wychodzę z nim do ringu. Każda walka to jest jakieś doświadczenie, które później może zaprocentować - mówi Kamil Łaszczyk.

Głównym wydarzeniem gali w Wieliczce będzie starcie w kategorii ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Zimnochem (18-1-1, 12 KO) i Marcinem Rekowskim (17-3, 14 KO).