Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

- Kamil Łaszczyk jest już gotowy na walkę o Mistrzostwo Świata prestiżowej federacji, zaś Mariusza Wacha też będzie stać na powrót do najlepszych - mówi trener Piotr Wilczewski przed galą Windoor Boxing Night - 17 października w Dzierżoniowie. Transmisja w telewizji Orange Sport.

Za 10 dni wielkie emocje na Dolnym Śląsku, regionie uwielbiającym pięściarstwo. W głównej walce wystąpią Kamil Łaszczyk i Hiszpan Sergio Romero, a przed nimi boksować będą Mariusz Wach i Serb Samir Kurtagić.

- Styl robi walkę, dlatego uważam, że Kamil Łaszczyk jest już na tyle przygotowany, aby mógł spróbować swych sił w pojedynku o pas mistrzowski którejś z najlepszych organizacji. To jest taki zawodnik, który walcząc z kimś średnim może też zaboksować na przeciętnym poziomie i wygrać, ale jeśli poprzeczka idzie w górę i walczy z rywalem o mistrzowskim poziomie, wówczas i on boksuje znakomicie - powiedział Piotr Wilczewski, główny szkoleniowiec w gymie Global Boxing Dzierżoniów.

23-letni wrocławianin Kamil Łaszczyk od wielu miesięcy notowany jest w czołówce rankingu WBO w wadze piórkowej. Do najlepszych w kategorii ciężkiej chce wrócić Mariusz Wach, który miał dwuletnią przerwę w startach. - Mnóstwo czasu minęło od jego ostatniej walki, ale Mariusz jest typem pięściarza, który wiedząc, że ma konkretny termin walki i ustalonego przeciwnika, potrafi się zmobilizować I odpowiednio przygotować. O występie na gali w Dzierżoniowie dowiedział się już dwa miesiące temu. Na sparingach jest czasem różnie, raz lepiej, raz gorzej, lecz wierzę, że wygra z Kurtagiciem, a za 2-3 walki znów będzie w czołówce królewskiej kategorii. Na dziś to jedyny polski ciężki, który może myśleć o sukcesach - uważa Piotr Wilczewski, który ma za sobą bogatą karierę amatorską i zawodową.

35-letni Mariusz Wach rozpoczął treningi ważąć ponad 135 kg, ale obecnie waży ok. 119. - Nie jest wyboksowany, bo późno zaczął przygodę ringową. Przed nim jeszcze kilka lat boksowania na dobrym poziomie, ale musi postawić wszystko na jedną kartę, a wtedy znów dostanie szansę walki o mistrzostwo świata i z tej potyczki wyjdzie zwycięsko. Z Kamilem Łaszczykiem moim zdaniem nie ma już co czekać, może boksować o pas, ale oczywiście decyzja należy do promotora Mariusza Kołodzieja - dodał trener.

Za galę Windoor Boxing Night, organizowaną wspólnie z grupą Tymex Boxing Mariusza Grabowskiego, odpowiadają głównie mendżer Global Boxing Dzierżoniów Kamil Zieliński i szkoleniowiec Piotr Wilczewski. - Zainteresowanie galą wśród kibiców jest tak duże, że już wiemy, iż wszystkie ok. 1200 miejsc w hali będzie zajętych. Może w przyszłości zdecydujemy się na galę w Lubinie, albo Wrocławiu na co najmniej 5 tys. - dodał Piotr Wilczewski.

Z kolei Kamil Zieliński mówi: - Bardzo dobrze wypadła nasza gala w Ślesinie 16 maja, transmitowana przez Orange Sport. Tam rozpoczęła się nasza współpraca z Tymex Boxing Promotion. Przed nami kolejny ciekawy event, a mogę zapewnić, że to dopiero początek czegoś większego.

http://www.youtube.com/watch?v=vTvTVu8WCeA