Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut

Izuagbe Ugonoh (17-0, 14 KO) jest bardzo zadowolony ze swojej postawy w szybko wygranej walce z Gregorym Tonym (21-7, 16 KO). Polak w rozmowie z portalem boxingcene.com przyznał, że był to jego najlepszy występ w zawodowej karierze.

- To był tylko plan A na tę walkę - zaznacza "Izu". - Czasem w boksie trzeba mieć gotowy plan B albo C, ale tym razem plan A wystarczył do zwycięstwa.

- Miałem wielki szacunek dla Tony'ego. Jako kickbokser nie miałem okazji walczyć z takimi wielkimi nazwiskami jak on, ale on także w boksie radził sobie bardzo dobrze, wygrywając z Carlosem Takamem. Myślę, że lecąc do Auckland liczył po cichu, że sprawi niespodziankę, bo nie będę miał pojęcia, z kim przyjdzie mi się zmierzyć - powiedział Ugonoh, dodając: - On był ode mnie większy, bardziej doświadczony, leworęczny, ale ja potrzebuję takiej ekscytacji wyzwaniem, by wznieść się na wyższy poziom.

Izuagbe Ugonoh dzięki wygranej nad Gregorym Tonym sięgnął po pas IBF basenu Morza Śródziemnego wagi ciężkiej. Polak w rankingu WBO plasuje się aktualnie na dwunastej pozycji, w zestawieniu IBF - na trzynastej.