Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


Izuagbe Ugonoh (16-0, 13 KO) chce walczyć z Hughiem Furym (20-0, 10 KO) o pozycję obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata WBO wagi ciężkiej. Pojedynek miałby się odbyć 29 października na gali w Manchesterze, której główną atrakcją będzie rewanż Władimira Kliczki (64-4, 53 KO) z Tysonem Furym (25-0, 18 KO) o pasy WBO i WBA królewskiej dywizji.

Fury na październikowej gali miał spotkać się z Andym Ruizem Juniorem, jednak Meksykanin z walki się wycofał. Ugonoh może być brany pod uwagę jako potencjalny rywal Brytyjczyka, bo sklasyfikowany jest w czołowej 15-tce rankingu WBO.

- Jestem bardzo zainteresowany tym pojedynkiem - deklaruje "Izu". - Gdy usłyszałem o takiej możliwości, porozmawiałem z moim trenerem Kevinem Barrym i od razu byłem zdecydowanie na tak.

- Oglądałem walki Hughiego. Myślę, że to dobry pięściarz, właściwie podoba mi się jego boks. Będę gotów na ten pojedynek, to będzie dobra walka i myślę, że ją wygram - mówi Ugonoh, który najpierw 1 października będzie musiał się uporać z Gregorym Tonym (21-6, 16 KO).