onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

JanikW pojedynku poprzedzającym główną walkę wieczoru krynickiej gali "Wojak Boxing Night", Łukasz Janik (20-1, 11 KO) pokonał po jednogłośnej decyzji sędziów doświadczonego Gabora Halasza (27-14, 10 KO). Po zakończeniu ośmiu zakontraktowanych rund sędziowie jednogłośnie wskazali wygraną Polaka punktując 80-72, 80-72 i 80-72.

Po dwóch widowiskowych wygranych przed czasem pięściarz z Jeleniej Góry rozpoczął rywalizację z Węgrem z dużym animuszem od razu narzucając mu swój styl walki. Węgier starał się zburzyć koncentrację Janika i wyprowadzić go z równowagi prowokacyjnie opuszczając kilka razy ręce, jednak Polak pozostał niewzruszony na popisy artystyczne rywala. Janik konsekwentnie schodził do połdystansu omijając długi lewy prosty Węgra i wyprowadzał  tam krótko bite ciosy sierpowe na głowę i korpus.

Od czwartej rundy Halasz walczył z krwawiącym łukiem brwiowym nad prawym okiem, który pękł po jednym z kolejnych celnych lewych sierpowch jeleniogórzanina. Najbliżej wygranej przed czasem Polak był w ostatnim starciu kiedy kilkakrotnie rzucał się na mocno porozbijanego już przeciwnika, jednak doświadczony Węgier zdołał dotrwać do końcowego gongu. {jcomments on}