Patronat medialny


 


Proksa boks6 listopada na gali w walijskim Newport Grzegorz Proksa (21-0, 14 KO) stoczy swoją 22. zawodową walkę, krzyżując rękawice z reprezentantem Ghany Theophiliusem Tettehem (9-5-2, 2 KO). Dla czempiona Unii Europejskiej wagi średniej z Węgierskiej Górki będzie to pierwszy występ, do którego przygotowywał go Fiodor Łapin.

Znany ze współpracy między innymi z Krzysztofem Włodarczykiem, Rafałem Jackiewiczem czy Albertem Sosnowskim szkoleniowiec jest zdania, że już niebawem jego nowy podopieczny będzie gotów na starcie o czempionat Starego Kontynentu. - Grzesiek jest naprawdę blisko tej walki, aczkolwiek chciałbym, żeby jeszcze kilka miesięcy potrenował, posparował, stoczył jeszcze ze dwa pojedynki. Wtedy na pewno będzie w pełni gotowy na takich zawodników jak Matthew Macklin czy Darren Barker - mówi Łapin.

Video. Migawka z tarczy Proksy z Łapinem >>
Video. Grzegorz Proksa przed walką z Theophiliusem Tettehem >>


- Ten chłopak ma wielki talent, wielkie ambicje i wielkie możliwości. Czeka go teraz dużo pracy i wkrótce dzięki swojemu promotorowi może otrzymać szansę walki o najważniejsze pasy - dodaje trener "Super G".

Migawka z tarczy Proksy z Łapinem
http://www.youtube.com/watch?v=adeeOB3PSzw

Grzegorz Proksa przed walką z Theophiliusem Tettehem
http://www.youtube.com/watch?v=FaMrH6yZR_w{jcomments on}