Patronat medialny


 


Fiodor Czerkaszyn (19-0, 12 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Gonzalo Corię (18-5, 7 KO) w walce wieczoru gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 18 w Zakopanem. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 100-90 dla pięściarza grupy KnockOut Promotions.

Od pierwszej rundy pojedynek przebiegał pod dyktando Czerkaszyna, który był zdecydowanie szybszy i bardziej aktywny od rywala. Argentyńczyk starał się kontrować mocnymi, pojedynczymi uderzeniami, jednak rzadko jego akcje przynosiły powodzenie. 

Podopieczny trenera Andrzeja Liczika trafiał kombinacjami, zmieniał płaszczyznę uderzeń i atakował tułów, ale nie był w stanie na tyle zagrozić przeciwnikowi, aby posłać go na deski. Czerkaszyn pewnie wygrywał kolejne rundy, a pod koniec walki zaczął odsłaniać się, żeby sprowokować Corię do odważniejszych akcji. 

Ostatecznie niepokonany 25-latek wygrał na punkty, wypełniając po raz trzeci w karierze dystans dziesięciu rund. Był to także trzecie tegoroczne zwycięstwo Czerkaszyna na zawodowych ringach.