Patronat medialny


 


Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO) znalazł się na liście największych bokserskich talentów świata telewizji ESPN. Bokserska część redakcji amerykańskiej stacji ułożyła ranking najlepiej zapowiadających się pięściarzy przed 25. rokiem życia.

Pierwsze miejsce na liście zajął aktualny mistrz świata IBF wagi lekkiej Teofimo Lopez. Za jego plecami znaleźli się kolejni mistrzowie świata: David Benavidez, Shakur Stevenson i Devin Haney. Pełną listę ESPN znajdziecie tutaj.

24-letni Czerkaszyn zajął 38. miejsce. Pięściarz grupy KnockOut Promotions został sklasyfikowany na nim ex aequo z Japończykiem Takumą Inoue i Amerykaninem Darmanim Rockiem. Podopieczny trenera Fiodora Łapina jest jedynym polskim zawodnikiem, który znalazł się w zestawieniu. Ranking układali m.in. Steve Kim, Nick arkinson, Crystina Poncher, Bernardo Osuna i Joe Goossen.

W tym roku Czerkaszyn stoczył jedną walkę, wygrywając przed czasem z Patrikiem Mendym. Niedawno pięściarz przeszedł operację prawej dłoni i do pełnych treningów wróci za kilka tygodni.