Patronat medialny


 


Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO) był jednym z gości magazynu Ring TVP Sport. 24-latek bardzo entuzjastycznie odniósł się do wywołanego przez kibiców tematu walki z Robertem Parzęczewskim (24-1, 16 KO). O pojedynku zaczęło się mówić po podpisaniu przez grupy MB Promotions i Tymex Boxing Promotion współpracy ze sportowymi antenami Telewizji Polskiej.

- Widziałem, że kibice podkręcili ten temat i bardzo fajnie. Cieszę się, że idzie taka popularyzacja boksu w Polsce. Jako sportowiec bardzo się z tego cieszę. Jestem gotowy, bo takie walki to rozwój w mojej karierze - mówi podopieczny trenera Fiodora Łapina.

- Trzeba pamiętać, że za pięściarzami stoją promotorzy, to oni negocjują i wybierają rywali. Ja od siebie mogę powiedzieć, że jestem gotowy walczyć z każdym na odpowiednim etapie. Oczywiście najpierw muszę wyleczyć rękę. Mogłem boksować w lipcu, ale jesienią wracam ze zdwojoną siłą - dodaje pięściarz grupy KnockOut Promotions.

Czerkaszyn w poniedziałek przeszedł operację prawej dłoni. Do treningów wróci już we wtorek, ale z pełną mocą będzie mógł uderzać prawą ręką dopiero w sierpniu. Ostatni raz Czerkaszyn boksował w marcu, wygrywając przed czasem z Patrikiem Mendym.

Dzięki tej wygranej 24-latek zadebiutował w rankingu federacji WBC. Poprawiły się także jego notowania w rankingach Boxrec.com. W polskiej klsayfikacji bez podziału na kategorie wagowe Czerkaszyn awansował na szóste miejsce, wyprzedzając m.in. Roberta Parzęczewskiego i Artura Szpilkę.