Patronat medialny


 


W poniedziałek Fiodor Czerkaszyn (15-0, 10 KO) wyleci do Hiszpanii na obóz treningowy przed pierwszą tegoroczną walką. 24-latek na ring ma wrócić w marcu. Szczegóły dotyczące tego występu wkrótce mają zostać oficjalnie potwierdzone.

Do Hiszpanii udaje się także sztab szkoleniowy KnockOut Promotions - Fiodor Łapin oraz Paweł Gasser, a także Krzysztof Głowacki i Kamil Szeremeta, którzy przygotowują się do zbliżających się walk o mistrzostwo świata.

Czerkaszyn ma za sobą bardzo udany rok. 23-letni pięściarz grupy KnockOut Promotions odniósł w minionych dwunastu miesiącach cztery zwycięstwa, w których pokonywał o wiele bardziej doświadczonych rywali.

- W 2020 roku chciałbym, żeby Czerkaszyn stoczył co najmniej jedną walkę z pięściarzem ze ścisłego zaplecza światowej czołówki wagi średniej. Oczywiście musimy pamiętać, że ta kategoria wagowa jest być może dzisiaj najmocniejsza i najtrudniejsza w zawodowym boksie - mówił niedawno przy okazji wizyty w magazynie Ring TVP Sport Andrzej Wasilewski, promotor pięściarza mieszkającego w Warszawie.

Czerkaszyn ostatni pojedynek stoczył pod koniec listopada w Zakopanem. Niepokonany na zawodowym ringu zawodnik w efektownym stylu znokautował Mathiasa Eklunda.