onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 W sobotę 6 października podczas gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night w Zakopanem kolejny pojedynek stoczy Fiodor Czerkaszyn. Urodzony na Ukrainie, a mieszkający od roku w Polsce pięściarz, szybko podbił serca kibiców nad Wisłą.

Pierwszy pojedynek przed polską publicznością 22-latek stoczył w lutym na gali w Nysie. Później na żywo jego niesamowity talent mieli także okazję obserwować kibice w Wałczu oraz Rzeszowie. Wszystkie pojedynku Czerkaszyn rozstrzygnął błyskawicznie, a żaden rywal nie wytrzymał z nim między linami nawet dwóch rund. W Zakopanem na jego drodze stanie doświadczony i twardy Bartłomiej Grafka.

- To będzie dla mnie wyzwanie. Grafka to naprawdę dobry pięściarz, jest wojownikiem, który nigdy się nie poddaje. Cieszę się, bo chcę sprawdzać się z coraz mocniejszymi rywalami - mówi Czerkaszyn, który część przygotowań do występu na gali organizowanej w pięknym resorcie Nosalowy Dwór, spędził na Wyspach Brytyjskich.

W Anglii polsko-ukraiński diament miał okazję sparować m.in. ze świeżo upieczonym mistrzem świata wagi super średniej Callumem Smithem. Udane sparingi z Brytyjczykiem zapowiadają, że forma, którą Czerkaszyn przygotował na walkę w Zakopanem, może pozytywnie zaskoczyć nawet największych entuzjastów jego talentu.

- To będzie moja czwarta walka w tym roku. Jestem zadowolony, że walczę często i znalazłem w Polsce drużynę, która we mnie wierzy i wspiera mnie. Mam świetnego trenera, dzięki któremu mogę się rozwijać. Wszystko układa się świetnie - przekonuje pięściarz, którego babcia pochodzi z Polski. Czerkaszyn, który w błyskawicznym tempie uczy się języka polskiego oraz zgłębia historię swojej drugiej ojczyzny, deklaruje, że w niedalekiej przyszłości będzie starał się o przyznanie polskiego obywatelstwa.

Główną atrakcją gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 4 będzie pojedynek dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka z Amerykaninem Alem Sandsem. Dla "Diablo", który celuje w kolejną mistrzowską walkę, będzie to trzeci tegoroczny występ.

Kibice w stolicy Tatr zobaczą między linami także m.in. debiutującego w kategorii średniej Patryka Szymańskiego, boksującego w wadze ciężkiej Łukasza Różańskiego oraz Damiana Kiwiora. Galę pokażą na żywo TVP 1 oraz TVP Sport.

Kup bilet na Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night #4 >>

Komentarze   

-2 #1 Victor Van Dort 2018-10-01 13:37
Polsko-ukraińsk i? Bo od roku mieszka w Polsce? Kompleksy..., utalentowany młody Ukrainiec walczący pod skrzydłami polskiego promotora.
-2 #2 qq 2018-10-01 18:35
Ostatnio na jędrnym z dwóch największych portali internetowych napisało: warszawiak werwejko przegrał.
Hahhahui

A diamentami to chyba płaci właściciel tego portalu za takie tytuły
-3 #3 I Polski Mistrz Świata Wagi Słomkowej 2018-10-01 19:00
Sympatyczny chłopak, ale do diabła on już się określił i po co naciągać kłamliwie rzeczywistość pod publiczkę ?
On walczy dla sławy herojów i tryzuba. Takie naciąganie faktów to brak szacunku dla niego i dla nas. I wiedzę po Ukraińcach że mimo że w Polsce dobrze to jednak bardzo tęsknia za swoją ojczyzną. Pod tym względem nas zachłyśniętych zachodem przewyższają!!
#4 thales 2018-10-02 16:22
Cytuję Victor Van Dort:
Polsko-ukraiński? Bo od roku mieszka w Polsce? Kompleksy..., utalentowany młody Ukrainiec walczący pod skrzydłami polskiego promotora.

To akurat ma najmniejsze znaczenie.Adamk a pół kariery promował ME,wielu Ormian ,Turków,Bułgaró w itd promuje/promowa ł SE.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze