Patronat medialny


 


12 czerwca na gali organizowanej w Pałacu Konary kolejny zawodowy pojedynek stoczy Ewa Piątkowska (13-1, 4 KO). "Tygrysica" po raz drugi w swojej karierze skrzyżuje rękawice z Kariną Kopińską (13-32-4, 3 KO), chociaż miała nadzieję, że 2020 rok rozpocznie od debiutu przed amerykańską publicznością.

35-letnia była mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej zdradził w rozmowie z TVP Sport, że wiosną planowała pierwszy występ na gali organizowanej w Stanach Zjednoczonych. Za Oceanem Piątkowska miała boksować o mistrzostwo świata w drugiej kategorii wagowej.

- Przed epidemią rozmawialiśmy o dużym pojedynku. To byłaby od razu walka o mistrzostwo świata w kategorii do której wracam, czyli wadze super lekkiej. W tej kategorii będę walczyła z Kopińską - mówi pięściarka grupy KnockOut Promotions.

- Nie chciałabym kończyć kariery bez takiego dużego testu i bez pokazania się w USA. Uważam, że zasługuję, żeby zawalczyć na terenie, gdzie boks kobiet jest najbardziej rozwinięty - dodaje Piątkowska.

W kategorii super lekkiej mistrzowskie pasy posiadają m.in. Amerykanki Jessica McCaskill oraz Mary McGee. W tym przedziale wagowym Piątkowska wywalczyła w przeszłości m.in. pas WBC Silver.