onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Ewa Piątkowska (12-1, 4 KO) pokonała jednogłośnie na punkty Ornellę Domini (13-2, 3 KO) na gali Knockout Boxing Night #5 w Gliwicach i obroniła tytuł mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 100-90, 99-91 i 98-92 dla Polki. 

Walka prowadzona była w szybkim tempie. Domini próbowała atakować, ale Piątkowska skutecznie powstrzymywała jej zapędy i celnie kontrowała. "Tygrysica" precyzyjnie kontrowała lewą ręką, trafiając ciosami prostymi i sierpowymi.

Poza piątą rundą, w której Polka dostała zadyszki, pięściarka grupy KnockOut Promotions, nie miała problemów z ambitnie boksującą Szwajcarką. Dla Piątkowskiej była to druga udana obrona tytułu mistrzowskiego wywalczonego we wrześniu 2016 roku. 

Komentarze   

#1 Marejro 2018-11-10 22:39
Haha....jak patrzę na te kobiece boksy, to jestem w szoku.
Mamy dwie polskie mistrzynie świata, nasze dwie dziewczyny są mistrzyniami w swoich kategoriach wagowych.
Tylko pytanie, ile te pasy są tak w ogóle warte? Czy ktoś chce o nie toczyć pojedynki? Bo na razie jak widzę walki naszych mistrzyń, to odnoszę wrażenie, że to zawody w głaskaniu się po głowach i plecach. Piątkowska może jeszcze trochę tej fizyczności ma ale Brodnicka, to po prostu jakiś dramat.
Komentatorzy opowiadają o chęci podbicia Ameryki przez Piątkowską.
A wiecie na którym miejscu, bez podziału na kategorie wagowe jest Piątkowska (jako mistrzyni świata) według boxreca?...131. ..Brodnicka...6 7... dlaczego żadna z zawodniczek powyżej nie chce walczyć o te pasy?
W kategorii Piątkowskiej liderką wg boxrec jest Hanna Gabriels z 18 wygranych walk 11 przez Ko, w walce z nią Piątkowska dostaje Ko.
C.d.n.
-1 #2 Marejro 2018-11-10 22:39
W kategorii Brodnickiej jest jeszcze większą dysproporcja... Brodnicka od początku kariery uzbierała (wg boxrec) 68 punktów, jest mistrzynią świata, natomiast liderką tej kategorii jest o 5 lat młodsza Maiva Hamadouche i uzbierała 229 pkt... swoją drogą francuska przewraca na sparingach facetów... wniosek, Brodnicka dostaje ko w pierwszej rundzie.
Dlaczego Francuzi nie starają się doprowadzić do walki o pas, dlaczego federacje nie narzucają obowiązkowego pretendenta? Wniosek? Bo te tytuły nie mają żadnej wartości. Wasilewski czy Borek (bardzo mądrze zresztą) wykorzystują jako marketingowy element promocji swoich gal.
Dziękuję, dobranoc:)
-1 #3 zdowbywca85 2018-11-10 23:04
Zdominowała? Litości
#4 thales 2018-11-11 00:28
O jakiej dominacji Wy tu piszecie ?Co Wam się udziela z tvpis czy tvn ?
#5 ShinJii 2018-11-11 03:43
Po minucie wyłączyłem wywiad...nie da się patrzeć jak ona mruga 10 razy na sekundę... tragedia :D
-1 #6 VIGO 2018-11-11 21:47
francuska przewraca na sparingach facetów... ??buhahaha ty tak powaznie czynupiles sie ??... takie gadanie to tylko marketing no chyba ze to o dzieciach mowimy albo o jakis gosciach nie majacych pojecia o walce i delikatnych jak kobieta. przecietny zawodnikz jej wagi nokautuje kazda zawodniczke w ulamku sekundy. Roznica boksu meskiego a kobiecego jest tak gigantyczna jakby facet mial walczyc z 12 letnim chlopcem
#7 Marejro 2018-11-12 00:16
Cytuję VIGO:
francuska przewraca na sparingach facetów... ??buhahaha ty tak powaznie czynupiles sie ??... takie gadanie to tylko marketing no chyba ze to o dzieciach mowimy albo o jakis gosciach nie majacych pojecia o walce i delikatnych jak kobieta. przecietny zawodnikz jej wagi nokautuje kazda zawodniczke w ulamku sekundy. Roznica boksu meskiego a kobiecego jest tak gigantyczna jakby facet mial walczyc z 12 letnim chlopcem


A czy Ty zrobiłeś cokolwiek żeby zweryfikowany informacje z mojego posta? Bo buhaha napisać, to każdy może.
Jak nie ogarniasz, albo jesteś zbyt leniwy, to wrzucam link do filmiku o wyrzej wymienionej.

https://youtu.be/349f7SiWQs4

1:46 jest akcja po której cięższy od niej facet gryzie matę...nie jest to dzieciak czy delikatny jak kobieta.
Więc zanim zaczniesz bzdury pisać, to najpierw sprawdź, bo powinieneś za te obelgi bana dostać ogonie.
#8 Marejro 2018-11-12 00:23
I nie napisałem, że powala na sparingach zawodowych bokserów tylko facetów, bo też mam świadomość, że silny koleś ogrywa mistrzynię świata w boksie.
Dlatego było konkretnie "kładzie facetów na sparingach" czyli takich którzy nie mają 12 lat ani nie są delikatni jak kobieta.
Co za łeb.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze