Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

10 listopada na gali Knockout Boxing Night #5 w Gliwicach do drugiej obrony tytułu mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej przystąpi Ewa Piątkowska (11-1, 4 KO). Przeciwniczką "Tygrysicy" będzie Ornella Domini (13-1, 3 KO). Polka zdaje sobie sprawę, że będzie to jedno z największych wyzwań w jej zawodowej karierze.

- To będzie na pewno wymagająca rywalka. Dodatkowy mamy mały problem, ponieważ praktycznie nie ma dostępnych materiałów wideo z jej najnowszych występów. Oglądałam walki Domini sprzed kilku lat, ale też niewiele można z nich wyciągnąć. Trzeba będzie uczyć jej się dopiero w ringu. To na pewno spora przeszkoda, bo na poziomie mistrzowskim zdarza się bardzo rzadko - mówi posiadaczka prestiżowego pasa federacji World Boxing Council.

- Domini na dzisiaj jest dla mnie tajemnicą. Spodziewam się, że będzie silna w ringu. Mamy zbliżone warunki fizyczne, ale Szwajcarka wygląda na zawodniczkę, która dysponuje dużą siłą. W przygotowaniach skupiamy się głównie na mnie. Zamierzam rozpracowywać ją runda po rundzie. Jeśli ja będę dobrze przygotowana i wykonam plan, to wszystko powinno być w porządku - mówi Piątkowska.

Pięściarka grupy KnockOut Promotions ostatni pojedynek stoczyła w maju. Wtedy Polka wygrała na punkty z doświadczoną Szwedką Marią Lindberg.

- Wtedy wracałam do boksu po dłuższej przerwie. Na szczęście tym razem tak długiego rozbratu z boksem nie miałam, więc spodziewam się, że forma będzie lepsza. Pracujemy nad tym ciężko z trenerem Andrzejem Liczikiem każdego dnia. Trener mi nie odpuszcza, ale to dobrze. Forma rośnie, ja nie mam żadnych kontuzji i nie mogę się doczekać walki - podsumowuje Piątkowska.

Główną atrakcją gali w Gliwicach będzie pojedynek na szczycie polskiej wagi ciężkiej pomiędzy Mariuszem Wachem i Arturem Szpilką. Podczas Knockout Boxing Night #5 wystąpią także m.in. zaliczany do światowej czołówki wagi średniej Maciej Sulęcki, Paweł Stępień, Marek Matyja czy Przemysław Zyśk. 

 Kup bilet na walkę Artur Szpilka - Mariusz Wach  na ebilet.pl >>
Kup bilet na walkę Artur Szpilka - Mariusz Wach  na kupbilet.pl >>