Patronat medialny


 


Być może jeszcze w tym roku do pierwszej obrony tytułu mistrza świata WBC wagi super średniej przystąpi Ewa Piątkowska (10-1, 4 KO). Konkretna data, miejsce i nazwisko rywalki "Tygrysicy" mają być znane wkrótce.

- Mój promotor Andrzej Wasilewski był teraz na zjeździe WBC, gdzie prowadził negocjacje z kilkoma potencjalnymi rywalkami. Mamy różne opcje walk zagranicznych i wkrótce podejmiemy decyzję, w którą stronę pójdziemy. Wszystko może być już jasne za kilka dni - mówi Piątkowska.

Zawodniczka grupy Sferis KnockOut Promotions wywalczyła pas mistrzowski World Boxing Council we wrześniu ubiegłego roku i dokonała tego jako pierwsza Polka. Piątkowska w ostatnim czasie miała kłopoty ze zdrowiem, jednak już wróciła na salę treningową i rozpoczęła z nowym szkoleniowcem Robertem Złotkowskim przygotowania do powrotu na ring.

Do niedawna wydawało się, że następną przeciwniczką Piątkowskiej będzie Mikela Lauren. Szwedka wybrała jednak walkę z Cecilią Braekhus, najlepszą pięściarką świata bez podziału na kategorie wagowe.