Patronat medialny


 


Dawid KosteckiMimo że w czerwcu tego roku trafił za kratki skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności, Dawid Kostecki (39-1, 25 KO) nie porzucił sportowego trybu życia i marzeń o zdobyciu mistrzostwa świata wagi półciężkiej. Popularny "Cygan", którego aresztowano na kilka dni przed "walką życia" z legendarnym Royem Jonesem Juniorem, wierzy, że zaraz po wyjściu z więzienia wznowi swoją sportową karierę i chce być gotowy do rozpoczęcia ciężkich treningów.

- To zadziwiające, ale Dawid praktycznie w ogóle nie przytył, czyta książki na temat diety, trenuje gdzie tylko może, stara się trzymać formę - opowiada kolega Kosteckiego z grupy KnockOut Promotions Damian Jonak, utrzymujący stały kontakt z "Cyganem".

- Dawid tęskni za ringiem i nie tylko trenuje, ale śledzi na bieżąco wszystkie bokserskie wydarzenia. Regularnie dostaje ode mnie płyty DVD z nagranymi walkami. On cały czas, mimo odsiadki, żyje boksem - dodaje Jonak.

Dawid Kostecki na zawodowych ringach stoczył 40 walk, z których wygrał 39, w tym 25 przez nokaut. W chwili aresztowania sklasyfikowany był w czołówce światowych rankingów wagi półciężkiej.{jcomments on}