Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Trenera Andrzeja Wawrzyka (33-1, 19 KO) Fiodor Łapin docenia klasę Deontaya Wildera (37-0, 36 KO), jednak podkreśla, że czempion WBC wagi ciężkiej nie jest zawodnikiem kompletnym. Pojedynek Wildera z Wawrzykiem będzie główną atrakcją gali Premier Boxing Chamoions w Birmingham w stanie Alabama.

- Boks jednak jest nieprzewidywalnym sportem i takie sensacje się zdarzają - mówi Łapin w wywiadzie dla Polsatsport.pl pytany o zbliżającą się walkę swojego podopiecznego. - Andrzej ma szansę wejść do historii i zrobimy wszystko, aby tak się stało. Poprzedzimy to oczywiście ciężką pracą na treningach, przygotowaniem odpowiedniego nastawienia mentalnego i dużą rolę może odegrać dojrzałość. Wierzę, że Andrzej sprzed kilku lat wstecz i teraz to zupełnie inna osoba.

- [Wilder] popełnia błędy, których wcześniej mistrzowie kategorii ciężkiej nie popełniali. Uważam, że obecnie jest na poziomie Anthony'ego Joshuy, ale ten pięściarz na razie jest bardzo gloryfikowany, a tak naprawdę jego umiejętności nie sprawdziło zbyt wielu rywali. Popełniają obaj swoje błędy i do poziomu Evendera Holyfielda i Władimira Kliczko z dobrych lat na pewno jeszcze wiele brakuje - ocenia główny szkoleniowiec grupy Sferis KnockOut Promotions.

Cały wywiad z Fiodorem Łapinem na Polsatsport.pl >>