Patronat medialny


 

Wygląda na to, że pomimo braku oficjalnego komunikatu jest już przesądzone, że 25 lutego na gali z cyklu Premier Boxing Champions organizowanej w miejscowości Brirmingham w stanie Alabama Andrzej Wawrzyk (33-1, 19 KO) stanie do walki o pas WBC wagi ciężkiej z Deontayem Wilderem (37-0, 36 KO).

Wczoraj informację o "zielonym świetle" dla starcia Wildera z Wawrzykiem potwierdził w rozmowie z portalem worldboxingnews.net rzecznik projektu Premier Boxing Champions Tim Smith. Walka ma zostać pokazana w Stanach Zjednoczonych na kanale Fox, a formalne ogłoszenie potyczki spodziewane jest w najbliższych dniach. 

Polski pięściarz już kilka dni temu powiadomiony o możliwej mistrzowskiej szansie rozpoczął przygotowania pod okiem trenera Fiodora Łapina i zapowiada, że w konfrontacji z potężnie bijącym "Bronze Bomberem" zamierza postawić na swoją szybkość i precyzję ciosów. 

Dla Deontaya Wildera, który w styczniu pokonał przez nokaut po ciekawej walce innego Polaka - Artura Szpilkę, pojedynek z Andrzejem Wawrzykiem byłby piątą obroną mistrzowskiego pasa.