Patronat medialny


 


Jay Deas, trener i jednocześnie menadżer mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (37-0, 36 KO) zdradził, że trwają zaawansowane rozmowy w sprawie doprowadzenia do walki z Andrzejem Wawrzykiem (33-1, 19 KO). Pojedynek miałby się odbyć 25 lutego w Birmingham w stanie Alabama, a w Stanach Zjednoczonych miałaby go pokazać telewizja Fox.

- Liczymy na to, że wszystko szybko dopniemy i będziemy mogli ogłosić oficjalnie walkę z Wawrzykiem. Finalizujemy ją i jesteśmy na dobrej drodze - powiedział Deas w rozmowie z magazynem "The Ring".

Wawrzyk do pojedynku z Wilderem przymierzany był już w ubiegłym roku, jednak do walki ostatecznie nie doszło. Obóz Amerykanina docenia umiejętności Polaka, jednak mocno wierzy w swoje zwycięstwo.

- Wawrzyk ma duże umiejętności i jest dobrze wyszkolony, ale nie sądzę, żeby stał kiedyś w ringu z kimkolwiek podobnym do Deontaya - przestrzega Deas.

Polak w tym roku zanotował wygrane z Marcinem Rekowskim oraz Albertem Sosnowskim. Jedyną porażkę na zawodowych ringach Wawrzyk poniósł z kilkukrotnie łapanym na dopingu Aleksandrem Powietkinem.