Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Andrzej Wawrzyk (32-1, 18 KO) pokonał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Marcina Rekowskiego (17-3, 14 KO) na gali Polsat Boxing Night w Krakowie.

Wawrzyk świetnie rozpoczął pojedynek i już w pierwszej rundzie posłał rywala na deski po skutecznym kontrataku. W kolejnych starciach pięściarz z Krakowa kontrolował tempo walki, wyprowadzał niewiele ciosów, ale był w swoich akcjach bardzo skuteczny. Wawrzyk trafiał głównie lewym prostym, dokładając sporadycznie mocniejsze uderzenia.

Rekowski ponownie znalazł się w tarapatach pod koniec szóstej odsłony, kiedy to padł na deski po zainkasowaniu prawego podbródkowego. "Rex" z trudem się podniósł, ale jeszcze przed gongiem kończącym rundę zainkasował kilka bardzo mocnych uderzeń. Pojedynek został zastopowany w siódmej rundzie, kiedy to Rekowski ponownie zachwiał się na nogach po lewym sierpowym.

Sędzia Leszek Janowiak nie chciał czekać na dalszy przebieg wydarzeń i przerwał rywalizację, ratując Rekowskiego przed ciężkim nokautem. Dla Wawrzyka było to najcenniejsze zwycięstwo w zawodowej karierze.