Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Andrzej WawrzykNotowany na 21. miejscu w rankingu prestiżowej federacji WBC Andrzej Wawrzyk (20-0, 10 KO) po niespodziewanie trudnej sześciorundowej walce pokonał jednogłośnie na punkty mocno zdeterminowanego Pawelsa Dolgowsa (5-9-1, 3 KO).

Krakowianin nietypowo dla siebie zaczął pojedynek bardzo odważnie, jakby już w pierwszej rundzie chciał pokazać jak bardzo wzmocnił się ostatnio fizycznie. Odsłonięcie się Polaka zaowocowało tym, że otrzymał bardzo mocną kontrę ciosem sierpowym, po której zachwiał się na nogach. Do końca rundy rozochocony Łotysz dalej napierał na Polaka, a trochę zdezorientowany całą sytuacją Wawrzyk nie bardzo wiedział jak się zachować.

Od trzeciego starcia pięściarz KnockOut Promotions w końcu zaczął opanowywać sytuację w ringu, a podmęczony już trochę rywal zaczął się coraz bardziej wyraźnie cofać. Wydawało się, że Wawrzyk za bardzo skoncentrował się na ciosach na górę, gdzie Dolgows był akurat szczelnie zakryty, a zabrakło ciosów w tułów.

W piątym starciu Polak po raz pierwszy posłał Łotysza na deski po kumulacji ogromnego już zmęczenia rywala oraz celnych ciosów prostych Wawrzyka. Przed nokautem Dolgowsa uratował gong, który zabrzmiał kilkanaście sekund później. W szóstej rundzie Łotysz skupiał się przede wszystkim na unikaniu walki oraz klicznowaniu, aby dotrwać jedynie do końcowego gongu. Dla Wawrzyka to czwarte tegoroczne zwycięstwo na zawodowych ringach.