Patronat medialny


 


W głównej walce wieczoru gali "Wojak Boxing Night" w hotelu Arłamów Andrzej Wawrzyk (29-1, 15 KO) pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Fransa Bothę (48-11-2, 29 KO). Krakowianin wywalczył tym samym tytuł międzynarodowego mistrza RP wagi ciężkiej.

Botha od pierwszego gongu mocno ruszył na Polaka i starał się bić seriami ciosów przy linach. W pierwszej odsłonie Wawrzyk skupił się głównie na obronie, jednak od drugiej rundy, boksując cały czas na biegu wstecznym, zaczął celnie kontrować. Botha był pięściarzem aktywniejszym, wyprowadzał więcej uderzeń, jednak skuteczność jego ataków nie była duża.

W trzeciej rundzie Wawrzyk zaczął trafiać idącego do przodu Bothę coraz częściej. W piątej odsłonie Polak w końcu upolował pięściarza z RPA potężnym ciosem z prawej ręki, po którym Botha z trudem zbierał się z desek. "Biały Bawół" nie dał się wyliczyć, ale po kolejnej serii soczystych uderzeń z prawej rękawicy sędzia słusznie zastopował rywalizację, ratując Bothę przed ciężkim nokautem.