Patronat medialny


 


Już w najbliższą sobotę na gali "Wojak Boxing Night" w bieszczadzkim hotelu Arłamów Andrzej Wawrzyk (28-1, 14 KO) zmierzy się w dziesięciorundowym pojedynku z czterokrotnym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Francois Bothą (48-10-2, 29 KO).

26-letni Polak w lutym udanie powrócił na ring po porażce w starciu o pas WBA z Aleksandrem Powietkinem, nokautując już w pierwszej rundzie Danny'ego Williamsa. Botha, który zawodowo boksuje od 1990 roku, przed zbliżającą się konfrontacją jest pewny siebie i przekonuje, że zafunduje Wawrzykowi drugą przegraną.

- Jestem doświadczonym zawodnikiem, byłem w ringu z najlepszymi - Tysonem, Lewisem, Kliczką, Holyfieldem, widziałem już wszystko i Wawrzyk nie jest mnie w stanie niczym zaskoczyć. Dlatego nie musiałem zbyt dokładnie studiować jego pojedynków. Widziałem, jak Wawrzyk przegrywa z Powietkinem i to mi wystarczy, bo wiem, jak go pokonać. Jeden mój dobry cios i Wawrzyk idzie spać! - odgraża się ringowy weteran z RPA.

- Jestem w dobrej formie i zobaczycie w tej walce, co potrafi Biały Bawół! Ja nie mam tu nic do stracenia, to kariera Wawrzyka jest teraz na szali. Wyobraźcie sobie, co z nim będzie, gdy znokautuję go w sobotę?! - pyta retorycznie Botha.

- Botha może sobie mówić co chce, zobaczymy, co pokaże w ringu. Mówi, że znokautuje mnie jednym ciosem? Ja mogę powiedzieć o nim to samo. Też potrafię mocno uderzyć - komentuje ze spokojem słowa przeciwnika Wawrzyk.

Optymistą jest również trener krakowianina Fiodor Łapin, który przestrzega jednak przed lekceważeniem mocno bijącego oponenta.

- Frans Botha to bardzo doświadczony przeciwnik, będzie groźny do ostatniego gongu i trzeba będzie uważać na jego ciężkie ręce, ale uważam, że jeśli Andrzej zaboksuje tak jak potrafi najlepiej, to wystarczy to, by wygrać w sobotę - prognozuje szkoleniowiec grupy KnockOut Promotions, prowadzący także jedynego obecnie polskiego mistrza świata - Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka.

http://www.youtube.com/watch?v=ks7AsFn34eU

Wawrzyk czy Botha: Typuj w Lidze Bokserskich Ekspertów ringpolska.pl >>