onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

MasternakW głównej walce wieczoru organizowanej przez grupę Gmitruk Promotion gali "Kielce Boxing Night", Mateusz Masternak (20-0, 15 KO) znokautował w piątej rundzie Lewana Jomardaszwili (20-1, 16 KO) i obronił tym samym tymczasowy pas młodzieżowego mistrza świata prestiżowej federacji WBC wagi junior ciężkiej.

Zgodnie z oczekiwaniami mniejszy fizycznie Gruzin od pierwszego gongu ruszył na niepokonanego polskiego pięściarza próbując zaskoczyć go bitymi z doskoku bezpośrednimi sierpowymi. "Master" hamował zapędy rywala długim lewym prostym, a nawet w momentach kiedy Jomardaszwili przedzierał się do półdystansu Masternak znakomicie unikał uderzeń balansując tułowiem. W trzecim starciu Polak będąc w zwarciu zaczął szukać okazji do kontry i parę razy ulokował na szczęce odważnie walczącego Gruzina mocne ciosy proste.

W czwartej rundzie Jomardaszwili po raz pierwszy zapoznał się deskami po trafionym przez obrońcę tytułu prawym podbródkowym.  Kilkadziesiąt sekund później Masternak po raz drugi posłał oponenta na matę ringu lokując na jego szczęce celną kombinację płynnie bitych uderzeń. W tym starciu Gruzina przed nokautem uratował jeszcze gong, ale w kolejnej odsłonie coraz bardziej rozbity pretendent do tytułu lądował na deskach jeszcze dwukrotnie po ciosach z prawej ręki. Po czwartym liczeniu arbiter ringowy Grzegorz Molenda zdecydował się przerwać zawody.