Patronat medialny


 


Pod koniec października platforma DAZN ogłosiła, że 1 grudnia rozpocznie swoją planowaną wstępnie na maj globalną ekspansję. Pierwszym międzynarodowym wydarzeniem DAZN miała być planowana na 5 grudnia walka pomiędzy Ryanem Garcią i Lukem Campbellem, jednak pojedynek został przełożony na przyszły rok z powodu zakażenia Brytyjczyka koronawirusem.

Od pierwszego dnia grudnia DAZN ma być dostępne w blisko 200 terytoriach na całym świecie, w tym także w Polsce. Wcześniej zakładano, że platforma będzie dostępna we wszystkich krajach od 1 maja. Wiosną planowano, że 2 maja DAZN pokaże walkę Saula Alavareza z Billym Joe Saundersem, ale wydarzenie nigdy nie zostało oficjalnie potwierdzone po tym jak rozpoczęła się pierwsza fala epidemii koronawirusa.

W międzyczasie "Canelo" zerwał swój kontrakt z DAZN, ale szefowie platformy nie zrezygnowali z projektu wejścia na nowe rynki. Wygląda więc na to, że pierwszym globalnym wydarzeniem DAZN będzie zaplanowana na 12 grudnia gala w Londynie, gdzie dojdzie do walki Anthony'ego Joshuy z Kubratem Pulewem. Podczas tej samej imprezy odbędzie się walka Krzysztofa Głowackiego z Lawrencem Okoliem.

Miesięczna subskrypcja DAZN w Polsce w początkowym okresie ma kosztować 7,99 zł. W pierwszych miesiącach transmisje będą dostępne jedynie z angielskim komentarzem.