Patronat medialnyBabilon Promotion - organizacja gale boksu, sporty walki, wynajem ring, oświetlenie LCD, boks, wynajem ringu, obsługa gal boksu i sztuk walki

 fightklub

Pobierz pasek ringpolska.pl

Kto jest online?

Odwiedza nas 4098 gości oraz 6 użytkowników.

 

 

Marcin Rekowski (15-1, 12 KO) jest kolejnym sparingpartnerem Artura Szpilki (16-1, 12 KO) we wstępnej fazie przygotowań do walki z Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO). Pojedynek Adamek - Szpilka będzie główną atrakcją zaplanowanej na 8 listopada w Krakowie gali Polsat Boxing Night.

Kup bilety na walkę Tomasz Adamek - Artur Szpilka >>
Tomasz Adamek - Artur Szpilka: serwis specjalny ringpolska.pl >>

W środę swój pierwszy sparing od stycznia stoczył Artur Szpilka (16-1, 12 KO). "Szpili" szykującemu się do zaplanowanej na 8 listopada walki z Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO) pomagał były mistrz Polski amatorów Michał Olaś.

W Zakopanem zakończył się letni obóz przygotowawczy, na którym do swoich zbliżających się walk szykowali się pod kątem siłowym i kondycyjnym pięściarze grupy Sferis KnockOut Promotions

Najbliżej wielkich wyzwań są dwaj podopieczni Fiodora Łapina boksujący w kategorii junior ciężkiej - Krzysztof Włodarczyk (49-2-1, 35 KO) i Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO). Obaj zaboksować mają 27 września w Moskwie w walkach o mistrzostwo świata: "Diablo" bronił będzie pasa WBC z  Grigorijem Drozdem (38-1, 27 KO), a Kołodziej stanie naprzeciw czempiona federacji WBA Denisa Lebiediewa (25-2, 19 KO).

- Obóz uważam za bardzo udany. Dalszy ciąg przygotowań będzie odbywał się w Warszawie - podsumował na Facebooku dwa tygodnie pod Giewontem Kołodziej.

- Nareszcie koniec ... Teraz dom i odpoczynek a za tydzień znowu ciężka praca. Już się nie mogę doczekać walki z Adamkiem - dodał od siebie Artur Szpilka (16-1, 12 KO), którego 8 listopada czeka bój z najbardziej utytułowanym polskim zawodowcem.

Rozegrany w minioną sobotę pojedynek Bryanta Jenningsa (19-0, 10 KO) z Mikem Perezem (20-1-1, 12 KO) zanotował niższą oglądalność na terenie Stanów Zjednoczonych, niż styczniowa walka Jenningsa z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO) - poinformował na Twitterze Przemek Garczarczyk.

Średnia oglądalność pojedynku Jennings - Szpilka wyniosła 907 tysięcy widzów, podczas gdy walkę Jennigsa z Perezem, której stawką była pozycja oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata WBC wagi ciężkiej, śledziło 760 tysięcy widzów.

Obie walki zakończyły się dla Jenningsa zwycięsko - ze Szpilką wygrał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie, zaś pochodzącego z Kuby Pereza pokonał na punkty. Oba pojedynki transmitowane były w USA przez telewizję HBO.

- Na "Górala" przygotowuję się w górach. Pierwszy bieg na Kasprowy zaliczony - napisał na Facebook'u Artur Szpilka (16-1, 12 KO), który choć nie podpisał kontraktu, ciężko trenuje do walki z Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO). Pojedynek 25-latka z Wieliczki z byłym mistrzem świata dwóch kategorii wagowych ma być główną atrakcją planowanej na 8 listopada gali Polsat Boxing Night w Krakowie. Na zdjęciu z Arturem Szpilką, który od wczoraj przebywa w Zakopanem, trener Fiodor Łapin oraz Ewa Piątkowska (4-0, 3 KO).

Dzisiaj pięściarze grupy Sferis KnockOut Promotions rozpoczęli w Zakopanem obóz treningowy, podczas którego kilku zawodników będzie przygotowywać się do bardzo ważnych jesiennych pojedynków.

W obozie uczestniczą wszyscy podopieczni trenera Fiodora Łapina, w tym m.in. Artur Szpilka (16-1, 12 KO), który rozpoczyna przygotowania do planowanej na listopad potyczki z Tomaszem Adamkiem oraz Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO) i Krzysztof Włodarczyk (49-2-1, 35 KO), którzy we wrześniu najprawdopodobniej przystąpią na tej samej gali w Moskwie do walk o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej.

Grupa Sferis KnockOut Promotions w górach spędzi najbliższe dwa tygodnie.

W ostatnich dniach Dariusz Michalczewski Artur Szpilka (16-1, 12 KO) nie szczędzili sobie "uprzejmości" w kolejnych wypowiedziach dla mediów. Konflikt "Szpili" z "Tigerem"  skomentował współpromotor pięściarza z Wieliczki Andrzej Wasilewski.

Dariusz Michalczewski nie pozostawił bez komentarza niedawnych słów Artura Szpilki (16-1, 12 KO), który wcześniej wypomniał mu boksowanie pod niemiecką flagą, w ripoście na wypowiedzi "Tigera" pod swoim adresem. "Szpila" w wywiadzie dla ringpolska.pl Michalczewskiego nazwał "gebelsem" [w slangu: obraźliwie o Niemcu].

- Kim on jest, żeby tak się do mnie odzywać? - pyta na łamach "Super Expressu" były mistrz świata wag półciężkiej i junior ciężkiej. - Nigdy w życiu nie odniósłbym się w ten sposób do kolegów, którzy boksowali przede mną. Do dziś jestem szczęśliwy, że mogę starszym chłopakom z kadry mówić po imieniu, to dla mnie powód do dumy. To my mieliśmy prawdziwe zasady, a nie te bzdury, które wyznaje Szpilka.

- Jak on może być dumny z kryminału? Szpilka to skończony dureń. Co grypserka ma wspólnego z zasadami? On ma zero pokory i zero zasad. Bije od niego arogancja. Mogę się założyć, że skończy w więzieniu - dodaje Michalczewski.

Artur Szpilka w swoim najbliższym występie, 8 listopada na gali Polsat Boxing Night w Krakowie, skrzyżuje rękawice z Tomaszem Adamkiem (49-2, 29 KO).

Jak dowiedział się "Super Express", dojdzie do pojedynku byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Tomasza Adamka (49-3, 29KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO). Walka odbędzie się w Kraków Arenie 8 listopada w ramach Polsat Boxing Night.

Jak donosi tabloid, osiągnięto porozumienie, ponieważ Szpilka, który bardzo parł do tej walki, spuścił z tonu i zarobi trochę mniej niż żądał.  

Nowatorskie jest to, że część zapłaty dostanie w gotówce, część w biletach, które będzie mógł sprzedać (a część rozdać, jeśli tak zdecyduje). Szczegóły supergali zostaną ogłoszone we wtorek o godz. 20.00 w programie "Puncher" w Polsacie Sport. Już wiadomo, że będzie można ją obejrzeć tylko w pay-per-view.

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze

Zapraszamy: