Get Adobe Flash player
Patronat medialnyBabilon Promotion - organizacja gale boksu, sporty walki, wynajem ring, oświetlenie LCD, boks, wynajem ringu, obsługa gal boksu i sztuk walki

 fightklub

Pobierz pasek ringpolska.pl

Kto jest online?

Odwiedza nas 11997 gości oraz 67 użytkowników.
 

 


Jak dowiedział się "Super Express", dojdzie do pojedynku byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Tomasza Adamka (49-3, 29KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO). Walka odbędzie się w Kraków Arenie 8 listopada w ramach Polsat Boxing Night.

Jak donosi tabloid, osiągnięto porozumienie, ponieważ Szpilka, który bardzo parł do tej walki, spuścił z tonu i zarobi trochę mniej niż żądał.  

Nowatorskie jest to, że część zapłaty dostanie w gotówce, część w biletach, które będzie mógł sprzedać (a część rozdać, jeśli tak zdecyduje). Szczegóły supergali zostaną ogłoszone we wtorek o godz. 20.00 w programie "Puncher" w Polsacie Sport. Już wiadomo, że będzie można ją obejrzeć tylko w pay-per-view.

Artur Szpilka (16-1, 12 KO) ostro skrytykował Dariusza Michalczewskiego za jego uwagi pod adresem Andrzeja Gołoty (41-9-1, 33 KO). "Tiger" w rozmowie z X-News wyśmiał wcześniej pomysł pojedynku pokazowego z udziałem "Andrew", twierdząc m.in, że "nawet misiu na Krupówkach ma większą wartość niż walki Gołoty".

- Andrzej Gołota był, jest i będzie zawsze ikoną polskiego boksu, a wypociny Michalczewskiego są już żałosne - napisał na Facebooku "Szpila". 

- Całe szczęście że kibice pamiętają i szanują Gołotę, bo Twoje walki nie umywają się do emocji jakie dawał Gołota i jego walki przeszły do historii.... polecam Michalczewskiemu maść na ból d*** - dodał młody bokser z Wieliczki, który prawdopodobnie 8 listopada w Krakowie skrzyżuje rękawice z inną sławą polskiego pięściarstwa - Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO).

Artur Szpilka (16-1, 12 KO) nie był zaskoczony dzisiejszymi doniesieniami o tym, że Mariusz Wach (27-1, 15 KO) może zastąpić go w roli rywala Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) podczas trzeciej edycji gali Polsat Boxing Night. Impreza z "Góralem" w roli głównej planowana jest wstępnie na 8 listopada w Krakowie.

- Szczerze powiedziawszy, już wcześniej docierały do mnie głosy, że to Mariusz może zawalczyć z Adamkiem - przyznał "Szpila". - Ale cóż mogę na to poradzić?

- Nie ode mnie zależy, z kim zaboksuje Adamek i te wszystkie spekulacje już mnie zaczynają męczyć.  Jeśli Adamek wybierze mnie - super, jeśli wybierze Mariusza, trudno. Ja skupiam się teraz na treningu - dodał ciężki Sferis KnockOut Promotions.

Od kilku tygodni bokserska Polska żyje spekulacjami na temat planowanej na 8 listopada gali Polsat Boxing Night z główną atrakcją w postaci konfrontacji w wadze ciężkiej z udziałem Artura Szpilki (16-1, 12 KO) i Tomasza Adamka (49-3, 29 KO). Zdaniem Krzysztof Zimnocha, który miał zmierzyć się ze "Szpilą" na poprzedniej imprezie Polsatu organizowanej w zeszłym roku, walka Adamek - Szpilka nie dojdzie do skutku.

- Promotorzy Szpilki praktycznie przez rok unikali walki ze mną, to dlaczego mają go wypuszczać na Adamka? - pyta retorycznie Zimnoch w wywiadzie dla Polsat Sport. - Adamek jest doświadczony, ma swoje lata  i jego kariera powoli gdzieś schodzi w dół, ale ja nie widzę żadnego sensu wystawiania Szpilki na Adamka, skoro oni przede mną uciekali rok czasu.

Więcej do przeczytania na stronie Polsatsport.pl >>

Sonda ringpolska.pl
Czy w listopadzie dojdzie do walki Adamek - Szpilka?
Tak
Nie

\

- Pisałem niedawno, że w zdecydowanej większości polsko-polskie pojedynki w boksie nie mają sensu. Ale jest kilka walk, które chciałbym obejrzeć. Do nich należy starcie Adamka ze Szpilką. Lepsze to niż bicie jakiegoś kelnera zza granicy. Bo ostatnio organizatorzy gal w naszym kraju brali albo mięso armatnie z zewnątrz, albo podstawiali polskiego pięściarza jako mięso armatnie dla rywala - czytamy w najnowszym felietonie Dariusza Michalczewskiego na przegladsportowy.pl.

- Chętnie obejrzę walkę Adamek - Szpilka, ale jeśli nie będzie kodowana. Bo aż tak bardzo na to nie czekam, by wydać 40 złotych na pay-per-view. Nie wyobrażam sobie innego rozstrzygnięcia niż zwycięstwo Tomka. Jest bardziej doświadczony, twardszy, ma mocniejszy charakter. Adamek ma duże serce do boksu, a Szpilka dużą... gębę - twierdzi "Tiger". - Jeśli Adamek nie zlekceważy rywala, to będzie pojedynek do jednej bramki. Oczywiście w boksie wszystko jest możliwe, zwłaszcza w wadze ciężkiej. Często jeden cios wystarczy, by wygrać. Tylko że Szpilka nie ma takiego doświadczenia, by znokautować Górala. Z kim on walczył? Z jednym niezłym rywalem - Jennnigsem, z którym zresztą przegrał. Teraz przekona się, co to znaczy prawdziwy boks.

Cały felieton Dariusza Michalczewskiego do przeczytania na przegladpsortowy.pl >>

Były mistrz Europy wagi ciężkiej Przemysław Saleta uważa, że Artur Szpilka (16-1, 12 KO) jest w stanie pokonać Tomasza Adamka (49-3, 29 KO). Pojedynek "Szpili" z "Góralem" ma być główną atrakcją planowanej na 8 listopada gali Polsat Boxing Night.

- Dla mnie faworytem byłby Szpilka, przede wszystkim dlatego, że od walki z Witalijem Kliczką Tomasz Adamek jest na równi pochyłej - powiedział Saleta w programie "Puncher". - Współpraca z Rogerem Bloodworthem sprawiła, że Adamek stracił to co miał, czyli pracę nóg i szybkość.

- Szpilka na pewno ma wszystkie klucze, aby tę walkę wygrać, ale wszystko leży w jego głowie. Faworytem byłby Szpilka, aczkolwiek jest to walka do przegrania dla jednego i drugiego - dodał ex-czempion Starego Kontynentu. 

Wcześniej w podobnym tonie wypowiedział się również inny zdobywca pasa EBU w królewskiej dywizji Albert Sosnowski, w konfrontacji Szpilki z Adamkiem, stawiając na młodego pięściarza z Wieliczki.

Nadal nie ma pewności, czy 8 listopada w Krakowie dojdzie do walki Artura Szpilki (16-1, 12 KO) z Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO). Pojedynek miałby być główną atrakcją kolejnej gali Polsat Boxing Night.

Dziś w Warszawie odbyło się spotkanie promotorów "Szpili" z przedstawicielami telewizji Polsat, jednak nie udało się na nim osiągnąć wiążącego porozumienia w sprawie organizacji imprezy.

- To bardzo duże przedsięwzięcie i szalenie trudno jest wypracować dla niego właściwy model biznesowy. Podkreślam jednak, że wszystkie strony są nastawione bardzo życzliwie - zdradził w rozmowie z ringpolska.pl Andrzej Wasilewski z grupy Sferis KnockOut Promotions, która wspólnie ze stajnią Babilon Promotion miałaby pomagać przy organizacji gali od strony technicznej.

Sonda ringpolska.pl
Czy w listopadzie dojdzie do walki Adamek - Szpilka?
Tak
Nie

Kilka dni temu szef redakcji sportowej telewizji Polsat Marian Kmita zdradził, że chciałby doprowadzić do walki Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO). "Góral" na pojedynek już się zgodził, aktualnie trwają negocjacje z obozem "Szpili". Czy dojdzie do konfrontacji Adamek - Szpilka? Zapraszamy do udziału w sondzie ringpolska.pl!

Sonda ringpolska.pl
Czy w listopadzie dojdzie do walki Adamek - Szpilka?
Tak
Nie

Najprawdopodobniej już w poniedziałek się wyjaśni, czy 8 listopada na gali Polsat Boxing Night w Krakowie dojdzie do walki Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO). "Szpila" w rozmowie z portalem tvn24.pl twierdzi, że to najlepszy czas na taką konfrontację.

- To najlepszy moment w karierze, żeby do tej walki doprowadzić. Póki nie jest za późno, póki Tomek jest jeszcze świetnym zawodnikiem - mówi zawodnik Sferis KnockOut Prmotions. - Od zawsze chciałem z nim walczyć. Będzie teraz okazja, żeby się sprawdzić i udowodnić, który z nas jest lepszy. Jest dobry przeciwnik, a dla kibiców, to gwarancja wielkiego show i emocji. Dla mnie to megadoświadczenie, megawyzwanie i trampolina, która pozwoli odbudować się po ostatniej walce.

Pytany o to, czy Adamek jest lepszym zawodnikiem od Bryanta Jenningsa, Szpilka odpowiada: - Ciężko to ocenić. Jennings był i dalej jest niepokonany, do tego walczył u siebie. To całkiem inny boks, gdy walczysz na wyjeździe. Jedzie się do zawodnika, który jest faworytem, gala jest organizowana tak naprawdę pod niego i wszyscy tak naprawdę są za nim. A my z Adamkiem będziemy boksować u siebie. Kto wygra, ten będzie lepszy. A tam wiedziałem, że jeśli nie zwyciężę przed czasem, to nie wygram walki. Poszedłem na wymianę ciosów i stało się. Znokautował mnie. Czasami tak się dzieje w boksie. Albo podejmujesz ryzyko i jesteś na górze albo nie robisz nic i cały czas bawisz się w piaskownicy.

Cały wywiad z Arturem Szpilką do przeczytania na tvn24.pl >>

- Są duże nadzieje, jest błękitne niebo, że ta walka odbędzie się 8 listopada, poniedziałek będzie decydujący - mówi Tomasz Babiloński o negocjacjach w sprawie pojedynku Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO). Szef Babilon Promotion w wywiadzie dla ringpolska.pl opowiada też o sierpniowej gali w Międzyzdrojach, na której Paweł Głażewski (22-2, 5 KO) skrzyżuje rękawice z Rowlandem Bryantem (18-3, 12 KO) i planach sportowych dla swoich podopiecznych.

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze

Zapraszamy: