Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Tom Loeffler, promotor Oli Afolabiego (20-3-2, 9 KO) zdradził w rozmowie z polsatsport.pl, że Brytyjczyk podpisał już kontrakt na walkę eliminacyjną do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej z Pawłem Kołodziejem (33-0, 18 KO). Pojedynek ma odbyć się 26 lipca w nowojorskiej hali Madison Square Garden.

Karolina Owczarz: Paweł Kołodziej mówi, że do walki podchodzi na spokojnie, dopóki nie są podpisane kontrakty. Wy chyba wypełniliście już swoją powinność?
Tom Loeffler: Rzeczywiście. Podpisaliśmy kontrakt na kwotę 10 tysięcy dolarów. Afolabi rozumie, że to jest dla niego szansa powrotu na pozycję obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrzowskiego. Dlatego też musi się zgodzić na warunki kontraktu.

Wszystkim ciężko jest uwierzyć, że taki zawodnik jak Afolabi wyjdzie do ringu za taką kwotę. Nie zapominajmy, że te 10 tysięcy jest do podziału z team'em Brytyjczyka.
Przetarg na walkę wynosił 40 tysięcy, a podział też był prosty. Kołodziej jest wyżej w rankingu, więc bierze 75 procent, a Afolabi 25. Mimo tego, że to pięściarz światowej klasy, który trzykrotnie walczył z Marco Huckiem, musiał się na to zgodzić. Problemem jest to, że walka zorganizowana będzie w okresie piłkarskich mistrzostw świata, więc pokrycie kosztów musieliśmy wziąć na siebie.

I nie dostanie od Was nic więcej?
10 tysięcy jest w umowie i dokładnie tyle dostanie. On wie, że musi to zrobić. Jeśli wygra, to następny będzie Yoan Pablo Hernandez, a przy takiej potyczce gaża byłaby zdecydowanie większa.

Cała rozmowa z Tomem Loefflerem na polsatsport.pl >>