Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

- Kiedy jesteś na szczycie, to nie ma łatwych rywali. W każdym ringowym występie musisz udowodnić, że zasługujesz na mistrzowski pas. W walce z Kołodziejem pokażę, że to ja jestem mistrzem - mówi mistrz świata IBF wagi junior ciężkiej Yoan Pablo Hernandez (28-1, 14 KO) o planowanej na 8 marca w Berlinie walce z Pawłem Kołodziejem (33-0, 18 KO). Polak zajmuje aktualnie drugą pozycję w rankingu International Boxing Federation.

- Nieważne czy walczę z numerem jeden rankingu czy numerem piętnaście, w obu przypadkach walczymy o mistrzostwo świata i to jest najważniejsze - podkreśla Kubańczyk, który posiada także prestiżowy tytuł mistrzowski magazynu "The Ring". Kołodziej będzie drugim Polakiem, który będzie miał okazję wywalczyć to trofeum. W przeszłości pas amerykańskiego magazynu nazywanego "Biblią Boksu" posiadał Tomasz Adamek.

- W ostatnich trzech walkach Pablo boksował z zawodnikami światowej klasy, a teraz czeka go czwarta podobna walka. Nie przypominam sobie mistrza świata, który narzucał sobie tak wysoki poziom rywali jak Hernandez - mówi z kolei Uli Wegner, trener Kubańczyka.