onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Po raz 2. w tym sezonie przed własną publicznością bokserzy Rafako Hussars Poland wygrali mecz ligi World Series of Boxing. W Wyszkowie pokonali 3-2 Puerto Rico Hurricanes, rewanżując się za porażkę w takim samym stosunku w San Juan.

Piątkowy pojedynek rozpoczął się znakomicie dla Husarii, bowiem od zwycięstwa jednogłośnie na punkty Niemca Hamzy Touby (-52 kg) z ćwierćfinalistą Igrzysk Olimpijskich w Londynie, uważanym za wielki talent Jeyvierem Jesus Ocasio Cintronem. Niestety w 2. walce Dawid Michelus (-60 kg) przegrał z Jose Javier Garcia Rosario, chociaż po 4 rundach był minimalnie lepszy - prowadził u jednego sędziego, zaś dwaj inni na swoich kartach mieli wtedy remis. - Powinienem wygrać bez problemów, ale coś siedzi w mojej głowie i nie potrafię tego przezwyciężyć. Głowa chciała, a ręce i nogi już nie - mówił rozczarowany Dawid Michelus (-60 kg), który w tym sezonie zwyciężył w 1 z 4 pojedynków ligi WSB. - Przed walką mówiłem, że jestem w stanie wyjść zwycięsko z pojedynku z Rosario. Po analizie wideo sądziłem, że dorównuje klasą moim rywalom z Kazachstanu i Ameryki, ale na pewno nie jest lepszy od Azera - dodał Mistrz Polski.

Na kolejne prowadzenie Rafako Hussars Poland wyprowadził niezawodny Steven Gerrard Donnelly z Irlandii Północnej (-69 kg), który wypunktował Nicklausa Flaza. Bokser Husarii odniósł już 3 zwycięstwo i będzie się liczył w walce o awans na Igrzyska w Rio. Jeszcze większe szanse na uzyskanie kwalifikacji na Olimpiadę mają Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg). Obają mają bilans walk 4-0, a kolejne walki już w następny piątek - bardzo trudny sprawdzian w Kazachstanie z Astana Arlans.

Nie doszło do walki w wadze półciężkiej (-81 kg) pomiędzy idolem miejscowej publiczności Mateuszem Trycem i Josephem Laboyem. Portorykańczyka zabrakło w Polsce, dlatego bokser Husarii wygrał walkowerem. Na ringu Mateusz Tryc jednak się pojawił, ale w potyczce z Dave Vegą, który nie jest zgłoszony do rozgrywek, dlatego ten pojedynek nie został uwzględniony w bilansie WSB. Podopieczny Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego miał olbrzymią przewagę, w 1 rundzie jego przeciwnik był 2 razy liczony, po przerwie po raz 3, aż wreszcie sędzia odesłał go do narożnika.

Przed potyczką pokazową Mateusza Tryca, Litwin Mantas Valaviczius (+91 kg) przegrał na punkty z Laurentem Atkinson Claytonem, chociaż otwarcie w jego wykonaniu było dobre i wygrywał 10-9. Niestety później było dużo słabiej, a ostatnia, wygrana runda nie zmieniła całego wyniku.

Rafako Hussars Poland - Puerto Rico Hurricanes 3-2
-52 kg Hamza Touba - Jeyvier Jesus Ocasio Cintron PKT Touba
-60 kg Dawid Michelus - Jose Javier Garcia Rosario PKT Rosario
-69 kg Steven Gerrard Donnelly – Nicklaus Flaz PKT Donnelly
-81 kg Mateusz Tryc – Joseph Laboy WO Tryc
+91 kg Mantas Valaviczius – Laurent Atkinson Clayton PKT Clayton