Patronat medialny


 Trenerzy Caciques Venezuela zaskoczyli składem na mecz ligi World Series of Boxing z Rafako Hussars Poland, który odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę (godz. 02.30) w Maiquetii. Zmienili rywali dla liderów Husarii - Tomasza Jabłońskiego i Igora Jakubowskiego. Transmisja w TVP Sport.

Polski zespół czeka na drugie zwycięstwo w rozgrywkach, które przedłużyłoby szanse na awans z grupy B do ćwierćfinałów prestiżowych rozgrywek. Poza tym Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg) są liderami rankingu olimpijskiego, a ich ewentualne zwycięstwa w Wenezueli byłby czwartymi w tym sezonie i przybliżyłyby ich do wyjazdu na przyszłoroczne igrzyska do Rio de Janeiro. Debiutujący w lidze WSB Wenezuelczycy w tych pięciu wagach, w jakich odbędzie się mecz z Polakami (-49, -56, -64, -75, -91 kg), pokonali Condors Argentina 4-1 u siebie oraz przegrali z Astana Arlans Kazakhstan 0-5 i USA Knockouts 2-3 na wyjeździe. W porównaniu z dotychczasowymi składami, nowi pięściarze wystąpią w kategoriach średniej i ciężkiej. Kapitan Husarii Tomasz Jabłoński nie spotka się z Endry Jose Saavedra Pinto, którego łatwo pokonał rok temu na polskim ringu, tylko z Juanem Carlosem Rodriguezem, złotym medalistą ubiegłorocznych Igrzysk Ameryki Południowej w Chile i 2-krotnym uczestnikiem Mistrzostw Świata.

Z kolei przeciwnikiem Igora Jakubowskiego, który dwie z trzech walk wygrał przez nokaut, nie będzie Ronald Jose Gonzalez Silva, który zdobył punkt w meczu z Argentyńczykami (zastąpił wtedy Alfonso Jose Floresa Millana), tylko - co jest sporym zaskoczeniem - 20-letni bokser z Ugandy Willy Kyakonye. Dla niego będzie to debiut w zawodowej WSB. Mierzy 191 cm, walczy z normalnej pozycji. Ma w dorobku złoto i srebro seniorskich mistrzostw Ugdany oraz złoto młodzieżowych mistrzostw swego kraju. Do ekipy Caciques trafił z draftu.

Nie było zaś niespodzianki w obsadzie pozostałych wag przez Portorykańczyków. Dawid Jagodziński (-49 kg) spotka się z Yoelem Segundo Finol Rivasem, Marek Pietruczuk (-56 kg) z Jose Vicente Diaz Azocarem, a Damian Kiwior (-64 kg) z Luisem Martin Arcon Diazem, który boksował już w lidze WSB w barwach Argentyny. Ostatni z wymienionych Wenezuelczyków jest ćwierćfinalistą MŚ 2013, choć w wadze -60 kg. W tamtym samym sezonie zdobył też srebro Mistrzostw Panamerykańskich, przegrywając w finale z Brazylijczykiem Robsonem Conceicao. Z kolei w listopadzie 2014 roku dotarł do półfinału Igrzysk Centralnej Ameryki i Karaibów, ale już w kat. -64 kg. Walkę o finał przegrał 1-2 z Portorykańczykiem Danielito Zorrillą. Yoel Segundo Finol Rivas to 19-letni zawodnik, z którym nieznacznie 1-2 na punkty przegrał Michał Łęgowski w 1/8 finału MMŚ, które w kwietniu 2014 roku odbyły się w Sofii. Co ciekawe przed 3 laty ten Wenezuelczyk był mistrzem swego kraju juniorów w wadze -40 kg. Z kolei Jose Vicente Diaz Azocar pod koniec listopada 2014 roku zdobył brąz Igrzysk Centralnej Ameryki i Karaibów w Meksyku. Boksował wtedy w wadze lekkiej, a w półfinale uległ 0-3 Kubańczykowi Lazaro Alvarezowi, 2-krotnemu Mistrzowi Świata i brązowemu medaliście olimpijskiemu z Londynu.

Caciques Venezuela – Rafako Hussars Poland
-49 kg Yoel Segundo Finol Rivas - Dawid Jagodziński
-56 kg Jose Vicente Diaz Azocar - Marek Pietruczuk
-64 kg Luis Martin Arcon Diaz - Damian Kiwior
-75 kg Juan Carlos Rodriguez - Tomasz Jabłoński
-91 kg Willy Kyakonye - Igor Jakubowski