Patronat medialny


 


Steven Gerard Donnelly (-69 kg) odniósł kolejne zwycięstwo w barwach Rafako Hussars Poland, ale polski zespół przegrał w Miami z USA Knockouts 1-4 w meczu zawodowej ligi WSB.

Reprezentant Irlandii Płn., brązowy medalista ubiegłorocznych Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej, świetnie zaprezentował się w spotkaniu z Astana Arlans Kazakhstan, a teraz pokonał Amerykanina Briana Ceballo jednogłośnie na punkty. Niestety, nie wystarczyło to aby z Florydy wywieźć chociaż 1 pkt. W pozostałych walkach zawodnicy Husarii przegrywali - Niemiec Hamza Touba (-52 kg) uległ swojemu rywalowi minimalnie, zaś większa była różnica w punktacji Amerykanów z Dawidem Michelusem (-60 kg) i Mateuszem Trycem (-81 kg). Przed czasem przegrał Roger Hryniuk (+91 kg) z Camem F. Awesomem.

Mający marokańskie korzenie Hamza Touba po 3 rundach wygrywał z Brentem Richardem Venegasem, ale końcówka należała do rywala. Dawid Michelus i Mateusz Tryc przegrali wszystkie rundy, a Roger Hryniuk został poddany w 3 starciu. Pięściarze Rafako Hussars Poland, ale w tym mocniejszym składzie (od -49 kg do -91 kg) za kilka dni będą boksować z Caciques Venezuela. Za oceanem są już Dawid Jagodziński, Marek Pietruczuk, Damian Kiwior oraz dwaj współliderzy rankingu olimpijskiego Tomasz Jabłoński i Igor Jakubowski.

USA Knockouts - Rafako Hussars Poland 4-1
-52 kg Brent Richard Venegas - Hamza Touba PKT Venegas
-60 kg Carlos Zenon Balderas Jr. - Dawid Michelus PKT Balderas Jr.
-69 kg Brian Ceballo - Steven Gerard Donnelly PKT Donnelly
-81 kg Steve Nelson - Mateusz Tryc PKT Nelson
+91 kg Cam F. Awesome - Roger Hryniuk TKO 3 Awesome