Patronat medialny


 


Mecz w Miami będzie dla zespołu Rafako Hussars Poland niezwykle trudny, bo USA KnockOuts w tej edycji World Series of Boxing (WSB) ma w swym składzie całkiem niezłych pięściarzy.

Drugie, jak na razie miejsce Amerykanów w rywalizacji grupowej faworyzuje ich w konfrontacji z naszym zespołem, który ostatnio spadł na siódme miejsce, ale  w ringu różnica może być zdecydowanie mniejsza. Drużyna prowadzona przez Zbigniewa Raubę i Jerzego Baranieckiego  ma nawet apetyt na wygraną,  ale  ostatnio niczego to nie gwarantowało.

Husaria w tym spotkaniu skorzysta z dwóch zagranicznych zawodników, których pozyskała podczas draftu na koreańskiej wyspie Jeju, w listopadzie minionego roku.

Pierwszym jest Hamza Touba (52 kg), urodzony w Niemczech Marokańczyk, drugim Irlandczyk z Belfastu, Stephen Donnelly (69 kg), który w meczu z Kazachstanem w Lubinie zdobył cenne punkty. Być może wygrałby też w Azerbejdżanie, ale przyjechali tam wraz z trenerem bez wymaganej wizy i zostali cofnięci z granicy.

Z trójki Polaków, których zobaczymy w indiańskim kasynie Miccosukee najcięższe zadanie czeka najcięższego w tej ekipie i w dodatku debiutanta, Rogera Hryniuka, który zmierzy się z Came’em F. Awesome’em. Ten wiecznie uśmiechnięty, mierzący 191 cm chłopak z Nowego Jorku ma na swoim koncie cztery tytuły mistrza USA i występ na igrzyskach w Londynie (2012). Był też w Polsce, wygrał turnieje F. Stamma i Leszka Drogosza. W tym drugim pokonał w finale … Rogera Hryniuka, który obiecuje skuteczny rewanż.

Pełny tekst Janusza Pindery na Polsatsport.pl >>