Patronat medialny


 W debiucie na ringach WSB Roger Hryniuk (+91 kg) będzie miał okazję zrewanżować się Camowi F. Awesome za porażkę w finale Memoriału Leszka Drogosza. W nocy z piątku na sobotę mecz Rafako Hussars Poland z USA Knockouts, początek o godz. 02.00 w Miami. Spotkanie pokaże TVP Sport.

Nieudane występy Pawła Wierzbickiego i Litwina Mantasa Valavicziusa sprawiły, że trener Zbigniew Raubo postanowił dać szansę walecznemu Rogerowi Hryniukowi. Jego rywalem będzie mańkut Lenroy Thompson, który od jakiegoś czasu boksuje pod nazwiskiem Cam F. Awesome. W 2014 roku Amerykanin wygrał z Rogerem Hryniukiem w Kielcach, a zwycięstwo odniósł też w Memoriale Feliksa Stamma w Warszawie. Jest srebrnym medalistą Mistrzostw Panamerykańskich 2013 w Chile, gdzie o złoto przegrał z Kubańczykiem Yoandris Toiracem. Ponadto ma w swym bokserskim dorobku m.in. wygrane w Mistrzostwach USA i Golden Gloves oraz w turniejach na Portoryko i na Dominikanie. W październiku ub. roku w Tampere w finale został pokonany przez Anglika Frasera Clarke, będącego wtedy w zainteresowaniu szefów Husarii. Leworęczny Cam F. Awesome (rocznik 88) ma za sobą debiut w MŚ Seniorów 2013 w Kazachstanie, ale tam opadła w 1/8 finału. W jego biografii jest też zawieszenie za unikanie kontroli dopingowych.

Przeciwnikiem Niemca Hamzy Touby (-52 kg) z Husarii na Florydzie będzie Brent Richard Venegas, ćwierćfinalista 87.US National Golden Gloves 2014 i Młodzieżowy Wicemistrz USA 2013. Dawid Michelus (-60 kg) spotka się z Carlosem Zenonem Balderasem Jr., który rok temu wywalczył brąz Panamerican Youth Championships w Ekwadorze w wadze -56 kg, a w poprzednim sezonie wygrał USA Youth National Championships w Reno w tej samej kategorii. W 2014 roku bez powodzenia boksowal w Młodzieżowych MŚ w Armenii.

Reprezentant Irlandii Płn. Steven Gerard Donnelly (-69 kg), który już pokazał, że może być silną bronią Rafako Hussars Poland, zmierzy się z Brianem Ceballo. W styczniu 2014 odpadł już w 1 rundzie 124.USA National Championships w Spokane, ale 10 miesięcy później wygrał zawody 40.US National PAL Championships w Oxnard.

Zgodnie z naszymi zapowiedziami Mateusz Tryc (-81 kg) wyjdzie do ringu ze Steve Nelsonem, Wicemistrzem US National Championships 2012 w Fort Carson. W tym sezonie w tych wagach (od -52 kg do +91 kg) amerykański zespół przegrał z Astana Arlans Kazakhstan 0-5 i pokonał Italia Thunder 3-2. Punkty zdobyli Venegas (TKO 1 z rywalem z Indii Gaurav Bidhuri), Balderas i Ceballo. W tym meczu porażek doznali Nelson i w wyniku dyskwalifikacji Awesome.


USA Knockouts - Rafako Hussars Poland
-52 kg Brent Richard Venegas - Hamza Touba
-60 kg Carlos Zenon Balderas Jr. - Dawid Michelus
-69 kg Brian Ceballo - Steven Gerard Donnelly
-81 kg Steve Nelson - Mateusz Tryc
+91 kg Cam F. Awesome - Roger Hryniuk