Patronat medialny


 


Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg) znów wygrali swoje walki, ale tym razem drużyna Rafako Hussars Poland przegrała z Italia Thunder 2:3 w rozegranym w Koninie meczu zawodowej ligi World Series of Boxing. Biało-Czerwoni dopisują do swojego konta 1 pkt.

Dwaj liderzy Husarii ponownie nie zawiedli - dla Tomasza Jabłońskiego i Igora Jakubowskiego to już trzecie zwycięstwa z rzędu w tym sezonie i kolejny krok w kierunku wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro w 2016 roku. W piątkowym pojedynku Tomasz Jabłoński jednogłośnie wypunktował Salvatore Cavallaro, zaś niewiele zabrakło aby Igor Jakubowski znokautował trzeciego już rywala w swym debiutanckim sezonie w lidze WSB. W 5. rundzie jego przeciwnik Endri Spahiu był w poważnych tarapatach, sędzia go liczył, ale jednak dotrwał do ostatniego gongu.

W trzech wcześniejszych walkach nie było niespodzianek i za każdym razem górą byli utytułowani pięściarze Italia Thunder. Każdy z nich ma w dorobku co najmniej brąz olimpijski. Dawid Jagodziński -49 kg, Sylwester Kozłowski -56 kg i Damian Kiwior -64 kg o takich osiągnięciach na razie mogą pomarzyć. Dla nich każdy taki sprawdzian to bardzo cenne doświadczenie. Już w niedzielę Husaria wyjeżdża za Ocean na dwa kolejne spotkania ligi WSB - do Stanów Zjednoczonych i Wenezueli.

Rafako Hussars Poland - Italia Thunder 2:3
-49 kg Dawid Jagodziński - Patrick Barnes PKT Barnes
-56 kg Sylwester Kozłowski - Michael John Conlan PKT Conlan
-64 kg Damian Kiwior - Vincenzo Mangiacapre PKT Mangiacapre
-75 kg Tomasz Jabłoński - Salvatore Cavallaro PKT Jabłoński
-91 kg Igor Jakubowski - Endri Spahiu PKT Jakubowski