Patronat medialny


 


- Salvatore Cavallaro boksuje z odwrotnej pozycji i jest bardzo dynamiczny - mówi o swym piątkowym rywalu kapitan Rafako Hussars Poland Tomasz Jabłoński (-75 kg). Jutro o godz. 20.00 w Koninie mecz z Italia Thunder w lidze zawodowej World Series of Boxing. Transmisja w TVP Sport.

Przeciwnikiem Tomasza Jabłońskiego, który w tym sezonie wygrał już 2 walki na ringach WSB, będzie brązowy medalista European Youth Championships 2013 Salvatore Cavallaro. - Walczy z odwrotnej pozycji i jest bardzo dynamicznym zawodnikiem. Wydaje mi się, że jest bardzo niewygodny do boksowania i na pewno będzie trudnym rywalem. W poprzednim spotkaniu z Włochami, w ćwierćfinale przed 2 laty, przegrałem z innym mańkutem Tavaresem, boksującym teraz w lidze APB - powiedział Tomasz Jabłoński.

Pięściarz z Gdyni oraz pochodzący z Konina Igor Jakubowski (-91 kg) to liderzy swych kategorii w rankingu Olimpijskim do Rio. Obaj mają bilans walk 2-0, a jutro będzie okazja jeszcze go poprawić. - Widziałem kilka pojedynków z udziałem Cavallaro, uważam, że będzie najbardziej wymagającym przeciwnikiem z grona moich dotychczasowych w tym sezonie rozgrywek WSB. Dam z siebie wszystko i postaram zrewanżować za porażkę z Tavaresem - dodał kapitan Husarii.

Włosi przyjechali do Warszawy w mocnym składzie, a dziś wraz z pięściarzami Husarii uczestniczyli w oficjalnym ważeniu. Tomasz Jabłoński twierdzi, że mocniejsi byli w poprzednich sezonach. - Mecz z Włochami będzie na pewno trudny, ale nie uważam ich za liderów naszej grupy. Na pewno są w naszym zasięgu. Odszedł ich sponsor strategiczny, a do tego zmiany w lidze sprawiły, że są jednak słabszym teamem. Wcześniej bazowali na zagranicznych bokserach, choć oczywiście i tak mają w wielu wagach bardzo dobrych krajowych zawodników z medalami z wielkich imprez - mówi Tomasz Jabłoński.

Liderami ekipy Italii są trzej brązowi medaliści Igrzysk Olimpijskich Patrick "Paddy" Barnes -49 kg (Pekin, Londyn), Michael John Conlan -56 kg (Londyn) i Vincenzo Mangiacapre -64 kg (Londyn).