Niestety zespół Rafako Hussars Poland przegrał 0-5 na wyjeździe z Azerbaijan Baku Fires w lidze WSB. W historii meczów między tymi drużynami Azerowie wygrali już po raz 5.

Kłopoty kadrowe spowodowane m.in. urazami (Niemiec Hamza Touba, Mateusz Tryc) i wizowymi (Steven Gerard Donnelly) sprawiły, że trenerzy Zbigniew Raubo i Jerzy Baraniecki zabrali do azerskiego miasta Guba niemal zupełnie inny skład od tego, który 2 tygodnie temu tak wspaniale walczył z Kazachami. Husaria przegrała wtedy z mistrzami 2013 World Series of Boxing 2-3, a punkty zdobyli Dawid Michelus -60 kg i Steven Gerard Donnelly z Irlandii Północnej -69 kg. Oprócz nich na ringu w Lubinie boksowali Hamza Touba -52 kg, Mateusz Tryc -81 kg i Paweł Wierzbicki +91 kg.

Do Azerbejdżanu z tamtej piątki zawodników udał się tylko 4-krotny Mistrz Polski Dawid Michelus. Rywala miał znakomitego, bowiem byłego Mistrza Świata i 2-krotnego Mistrza Europy Alberta Selimowa. Rosjanin (w składzie Azerów było trzech bokserów z Rosji) okazał się wyraźnie lepszy i zwyciężył jednogłośnie na punkty. W sobotnim spotkaniu pięściarze Rafako Hussars Poland nie wygrali ani jednej rundy, ale przecież gospodarze to finaliści poprzedniego sezonu, którzy w walce o złoto minimalnie przegrali, po dodatkowe walce, znakomitym Kubańczykom. W połowie ostatniej rundy przerwana została potyczka Jordana Kulińskiego z Soltanem Migitinovem, co oznaczało porażkę Polaka przed czasem w debiucie w lidze WSB. Ekipa Baku Fires jest wyjątkowo niewygodna dla Husarii, dla której był to już 26 mecz w lidze. Nasi bokserzy przegrali z Azerami 0-5 już po raz 5.

Kolejny mecz Husarii - 13 lutego z Italia Thunder, w wagach od -49 kg do -91 kg. W składzie będę asy atutowe Biało-Czerwonych - Tomasz Jabłoński -75 kg i pochodzący z Konina Igor Jakubowski -91 kg.

Azerbaijan Baku Fires - Rafako Hussars Poland 5-0
-52 kg Elvin Mamishzada - Grzegorz Kozłowski PKT Mamishzada 50-42, 50-43, 50-43
-60 kg Albert Selimow - Dawid Michelus PKT Selimow 50-43, 50-44, 50-45
-69 kg Parviz Baghirov - Rafał Perczyński PKT Baghirov 50-43, 50-45, 50-45
-81 kg Soltan Migitinov - Jordan Kuliński TKO 5 Migitinov
+91 kg Arslanbek Machmudov - Mantas Valaviczius PKT Machmudow 50-44, 50-45, 50-45