Patronat medialny


 


Igor Jakubowski znokautował już drugiego rywala, a bokserzy Rafako Hussars Poland odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ligi World Series of Boxing. Na ringu we Włocławku pokonali Condors Argentina 5-0.

Po inauguracyjnym nokaucie w 1 rundzie w Portoryko, tym razem Igor Jakubowski nie dał kompletnie żadnych szans Elberowi dos Santos Passosowi. Doświadczony Brazylijczyk dwukrotnie leżał w pierwszym starciu, ale sędzia zdecydował się na jedno liczenie. - Arbiter stwierdził, że go popchnąłem, stąd nie było pierwszego liczenia. W 2 rundzie rozwiałem wątpliwości trafiając Passosa na punkt. Zwycięstwo cieszy, a przed czasem - podwójnie - mówił na antenie TVP Sport skuteczny koninianin Igor Jakubowski, który z dwoma wygranymi przed czasem jest liderem rankingu olimpijskiego w wadze -91 kg.

Na punkty swoje walki wygrali Dawid Jagodziński (-49 kg), Damian Kiwior (-64 kg) i kapitan zespołu Tomasz Jabłoński (-75 kg), a walkowerem punkt dla Husarii zdobył Sylwester Kozłowski (-56 kg). Ze względu na kłopoty zdrowotne, do pojedynku nie został dopuszczony jego rywal Ignacio Perrin.

Dawid Jagodziński wygrał wszystkie rundy, choć nie każdą jednogłośnie. Damian Kiwior przegrywał po 1 i 3 starciu, ale w dwóch ostatnich był lepszy i to przesądziło o jego triumfie. Świetnie boksował Tomasz Jabłoński, który przez 15 minut obijał czasem bezradnego, choć niezwykle ambitnego Christiana Zarate.

- Nie przypuszczałem, że Argentyńczyk będzie aż tak silny i odporny na ciosy. Biłem celnie, kości bolały, a na nim nie robiło to wrażenia. Czułem, że trafiam przeciwnika, ale trochę obawiałem się, czy podobnie przebieg walki widzą sędziowie - powiedział Tomasz Jabłoński.

Podopieczni trenera Zbigniewa Raubo poprzedni sukces w zawodowej lidze WSB zanotowali również we Włocławku - w poprzednim sezonie Husaria zwyciężyła Mexico Guerreros 3-2. Wtedy punktowali - Sylwek Kozłowski, Damian Kiwior i Tomasz Jabłoński.

W obecnych rozgrywkach blisko zwycięstwo było w spotkaniach z Puerto Rico Hurricanes i mistrzem WSB z 2013 roku Astana Arlans Kazakhstan. Wreszcie Biało-Czerwoni dopieli swego ostatniego dnia stycznia we Włocławku. W innych zakończonych już meczach grupy B bokserzy Azerbaijan Baku Fires przegrali z Astana Arlans Kazakhstan 2-3, a USA KnockOuts wygrali z Caciques Venezuela 3-2. Kolejny mecz Husarii - 7 lutego na wyjeździe z Azerbaijan Baku Fires.

Rafako Hussars Poland - Condors Argentina 5-0
-49 kg Dawid Jagodziński - Junior Leandro Zarate PKT - Jagodziński 48-47, 50-45, 49-46
-56 kg Sylwester Kozłowski - Ignacio Perrin WO - Kozłowski
-64 kg Damian Kiwior - Roban Nahuel Sanchez PKT - Kiwior 48-47, 48-47, 48-47
-75 kg Tomasz Jabłoński - Christian Zarate PKT - Jabłoński 50-45, 50-45, 50-45
-91 kg Igor Jakubowski - Elber dos Santos Passos - KO 2 Jakubowski