Patronat medialny


 Prawdopodobnie wyjazdowym meczem z Katarem rozpocznie Rafako Hussars Poland występy w sezonie 2014/2015 World Series of Boxing (WSB). W środę przeprowadzono losowanie w Stambule.

- Na wyniki losowanie nie możemy narzekać. Z grona czterech rozstawionych drużyn, nie trafiliśmy na broniących tytułu Kubańczyków. Wcale nie jest powiedziane, że przegramy z faworyzowanymi Azerami i Kazachami. Pozostali rywale są absolutnie w naszym zasięgu i nie ukrywam, że celem jest wyjście z grupy - powiedział szef Husarii Jarosław Kołkowski.

Biało-Czerwoni w grupie B spotkają się z finalistami poprzedniego sezonu Azerbaijan Baku Fires oraz brązowymi medalistami Kazakhstan Astana Arlans, a także Argentina Condors, USA Knockouts, Italia Thunder i Wenezuelą. Ósmą drużyną, jak informuje przebywający w Stambule team menadżer Husarii Jacek Szelągowski, będzie Katar lub Portoryko.

- Władze WSB na razie nie informują oficjalnie, ale prawdopodobnie wybiorą Katar i ten kraj będzie naszym pierwszym przeciwnikiem w naszym sezonie. To atrakcyjny kierunek dla World Series of Boxing, dysponujący potężnymi środkami finansowymi, a zapewne poradzi sobie też ze skompletowaniem mocnego składu. Puerto Rico ma dużo większe tradycje bokserskie, zwłaszcza w pięściarstwie zawodowym, ale nie stanowi takiej wartości dodatniej do ligi, jak Katar - przyznał Jarosław Kołkowski.

Nowy sezon World Series of Boxing rozpocznie się w styczniu 2015 roku. Będzie on również kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku. - Przy takim losowaniu nasi zawodnicy mają realną szansę znaleźć się wysoko w rankingu. Nie wyobrażam sobie, aby np. Tomek Jabłoński czy Dawid Michelus nie powygrywali większości z walk - dodał prezes Stand4Them Promotions Sp. z o.o.

Grupa A: Ukraine Otamans, Russia Boxing Team, Germany Eagles, Algeria Desert Hawks, Mexico Guerreros, Maroko, Cuba Domadores, Chiny.

Grupa B: Rafako Hussars Poland, Argentina Condors, Kazakhstan Astana Arlans, TBD (Katar lub Portoryko), Wenezuela, USA Knockouts, Italia Thunder, Azerbaijan Baku Fires.