Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Trzej bokserzy Rafako Hussars Poland - Dawid Jagodziński, Dawid Michelus i Damian Kiwior - przebywają na zgrupowaniu reprezentacji w Sokółce. Przygotowują się do sierpniowych Mistrzostw Unii Europejskiej w Bułgarii.

- Na zgrupowaniu trenują trzej zawodnicy, którzy w ostatnim sezonie boksowali w Rafako Hussars Poland, ale są też kolejni, którymi jesteśmy zainteresowani. Są to Arkadiusz Szwedowicz (-75 kg), Jordan Kuliński (-81 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg). W Sokółce jest również Paweł Wierzbicki (-91 kg), ale nie może trenować ze względu na uraz barku - powiedział główny trenere Rafako Hussars Poland Jerzy Baraniecki, który jest jednocześnie asystentem białoruskiego selekcjonera kadry Walerego Korniłowa.

Na Podlasiu do MUE miał przygotowywać się też kapitan "Husarii, mistrz Polski w wadze średniej Tomasz Jabłoński, ale na przeszkodzie stanęła kontuzja łuku brwiowego. Urazu doznał w wygranej ćwierćfinałowej walce podczas niedawnego turnieju Grand Prix w Elblągu.

- Niestety, przydarzyła się kontuzja, potrzebuję czasu na zagojenie. Myślę, że za kilka dni wrócę do treningów, na razie pozostaje mi praca nad kondycją. Na bezpośrednią rywalizację nie mogę sobie pozwolić, aby uraz się nie odnowił - powiedział Tomasz Jabłoński.

Biało-czerwoni trenować będą na Podlasiu do 27 czerwca, a kolejne zgrupowanie, ponownie w Sokółce, zaplanowano w terminie 7-17 lipca. Obecni będą wówczas inni zawodnicy Rafako Hussars Poland, z których zresztą większość kandyduje do wyjazdu na Mistrzostw Unii Europejskiej.

- We wrześniu planowany jest turniej międzynarodowy w Kielcach, gdzie wystąpi szeroka kadra Polski, a kilka tygodni później rozpoczynamy przygotowania wyłącznie pod kątem ligi zawodowej World Series of Boxing - dodał szkoleniowiec.

W II Grand Prix PZB w Elblągu wygrane zanotowali Dawid Jagodziński (-49 kg), Grzegorz Kozłowski (-52 kg) i Kazimierz Łęgowski (-64 kg). Sylwester Kozłowski (-56 kg) w finale przegrał na punkty z Danielem Żaboklickim. Nowy sezon ligi zawodowej WSB rozpocznie się na początku stycznia 2015 roku.