Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Znakomici kubańscy bokserzy okazali się poza zasięgiem Hussars Poland. Na ringu w Hawanie zespół Husarii przegrał z Cuba Domadores 0-5 w 7 kolejce ligi World Series of Boxing.

Podobnie jak w 1 meczu, rozegranym w hali produkcyjnej fabryki Rafako w Raciborzu, także w stolicy Kuby bokserzy Husarii nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w starciu z zawodnikami z Gorącej Wyspy. Cuba Domadores są liderami grupy B, u siebie do tej pory wygrali 2 mecze po 5-0, a w sobotę nad ranem pokazali, że tworzą niezwykle silną drużynę.

Wśród licznie zgromadzonej publiczności pięściarze Hussars Poland przegrali 4 pierwsze walki na punkty. Dawid Jagodziński (-49kg) przegrał z Vosvany Veitią, a Sylwester Kozłowski (-56kg) z Marcosem Forestalem, który w ostatniej chwili zastąpił w składzie zawieszonego przez Kubańską Federację Mistrza Olimpijskiego z Londynu Robeisy Ramireza. W 3 pojedynku Damian Kiwior (-64kg) nie znalazł sposobu na 2-krotnego Wicemistrza Świata i brązowego medalistę Igrzysk 2012 Yasniera Toledo, choć 2 runda była dobra w wykonaniu Polaka. W 5 rundzie Damian Kiwior 2-krotnie wypluwał ochraniacz na szczękę, co skutkowało ostrzeżeniami i wysoką przegraną punktową.

W kolejne walce Piotr Gredke (-75kg) skupiał się przede wszystkim na obronie przed ciosami Ramona Luisa. Polak nie potrafił przedrzeć się do półdystansu, bowiem natychmiast był zasypywany uderzeniami przez Kubańczyka. 2 porażką z rzędu poniósł też Łukasz Zygmunt (-91kg), który już w połowie 1 rundy został znokautowany przez Erislandy Savona, kuzyna legendarnego Felixa Savona.

Husaria przegrała 7 mecz z rzędu w lidze WSB. Do końca rozgrywek podopiecznym trenera Huberta Migaczewa pozostały 3 spotkania. Najbliższe 8 lutego z Azerbejdżanem na wyjeździe.

Wyniki walk:
-49kg: Yosvany Veitia - Dawid Jagodziński 5PKT
-56kg: Marcos Forestal - Sylwester Kozłowski 5PKT
-64kg: Yasnier Toledo - Damian Kiwior 5PKT
-75kg: Ramon Luis - Piotr Gredke 5PKT
-91kg: Erislandy Savon - Łukasz Zygmunt 1KO