Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Bokserzy Hussars Poland przegrali w Rosji 0:5 w pierwszym meczu ligi WSB, ale na pochwały zasłużył Dawid Jagodziński (-49kg). Sobotnie spotkanie odbyło się w St. Petersburgu, a faworytem był Russian Boxing Team, którego jednym z trenerów jest legendarny Aleksandr Lebziak, mistrz olimpijski i świata oraz dwukrotny mistrz Europy. Ale wcale nie dużo gorsze osiągnięcia mieli niemal wszyscy z 5-osobowej kadry miejscowych.

Mimo bardzo wysoko postawionej poprzeczki, bardzo dobrze w składzie Husarii spisał się Dawid Jagodziński, który pierwszy boksował. 20-letni zawodnik z Inowrocławia spotkał się z 10 lat starszym Dawidem Ajrapetjanem (w jego żyłach płynie azerska i ormiańska krew, ale reprezentuje Rosję), który ma w dorobku brąz Igrzysk Olimpijskich 2012, złoto Mistrzostw Europy 2013, srebro Mistrzostw Świata 2009 i brąz Mistrzostw Świata 2011.

Dawid Jagodziński boksował bardzo dobrze i zanosiło się na wielką niespodziankę. Sędziowie przyznali mu zwycięstwo w 3 i 5 rundzie. Ostatecznie Polak przegrał ze znakomitym rywalem na punkty, ale minimalnie 47-48, 46-49, 47-48.

Również na punkty, ale jednogłośnie, przegrali swoje walki Sylwester Kozłowski (-56kg) i Krzysztof Kowalski (-91kg). Niestety, porażki przez nokaut zanotowali Kazimierz Łęgowski (-64kg) i Tomasz Jabłoński (-75kg). Już w najbliższy piątek w hali produkcyjnej Rafako w Raciborzu 2 mecz Husarii w nowym sezonie World Serie of Boxing, a przeciwnikami znakomici bokserzy Cuba Domadores.

Wyniki walk:
-49kg Dawid Ajrapetjan - Dawid Jagodziński PKT5
-56kg Władimir Nikitin - Sylwester Kozłowski PKT5
-64kg Armen Zakarjan - Kazimierz Łęgowski KO2
-75kg Artem Czebotarew - Tomasz Jabłoński KO1
-91kg Paweł Nikitajew - Krzysztof Kowalski PKT5