Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Zahartowany ciężką pracą górnika Ślazak Arkadiusz Toborek będzie nowym "superciężkim" w barwach Hussars Poland w zawodowej lidze WSB. Wszystkie mecze na żywo w TVP Sport.

24-letni Arkadiusz Toborek ma imponujące warunki fizyczne - 198 cm wzrostu i 105 kg. W kategorii +91 kg w World Series Boxing będzie występował w Husarii razem z Ukraińcem Siergiejem Werwejko.
- Przez 4 lata pracowałem w kopalni Mysłowice-Wesoła. Wiele metrów pod ziemią - to ciężkie zajęcie. Ale teraz dostałem szansę w Husarii i będę mógł poświęcić się tylko i wyłącznie swojej pasji, czyli boksowi - powiedział Arkadiusz Toborek.

Pięściarz z Mysłowic ma w dorobku 2 brązowe medale Mistrzostw Polski - w 2011 roku w Koninie i w 2012 roku w Poznaniu. Za każdym razem w półfinale przegrywał z późniejszym mistrzem Marcinem Rekowskim, ale wcześniej wygrywał np. z obiecującym dziś zawodowcem Tomaszem Duszakiem.

- Dobrze zbudowany Arek jest niezły technicznie, ale brakuje mu gazu ze względu na zaległości treningowe. I on sam, i nasi szkoleniowcy mają teraz sporo pracy, aby nadrobić czas. Toborek jest przyzwyczajony do ciężkiej pracy. W pierwszym meczu z Kubą wystąpi Siergiej Werwejko, zaś Arkadiusz Toborek zadebiutuje 13 grudnia z Meksykiem - powiedział szef drużyny Jarosław Kołkowski.

Oprócz sukcesów w MPS, Toborek ma na koncie młodzieżowe wicemistrzostwo kraju wywalczone w 2012 roku w Radomiu. W finale przegrał na punkty z Patrykiem Brzeskim.