Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Hussars

Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski seniorów Rafał Perczyński w nowym sezonie będzie występował w Hussars Poland w zawodowej lidze World Series of Boxing.

- Rafał Perczyński jest pierwszym pięściarzem, który dostał się do naszej drużyny poprzez udany występ w turnieju o Puchar Fenixa, czyli imprezie mającej za cel wyszukiwanie utalentowanych zawodników z całej Polski - powiedział trener "Husarii" Hubert Migaczew.

W zawodach rozgrywanych w hali Torwaru Perczyński zmierzył się z innym nowym zawodnikiem jedynego polskiego zespołu w prestiżowej WSB - Damianem Kiwiorem. Kolejny turniej Fenixa, czyli kwalifikacje do "Husarii" już 26 października.

- Pochodzący z Tarnowa Damian Kiwior już wcześniej zgłaszał aspiracje do drużyny, której skład kompletujemy. W lidze będzie występował w wadze 64 kg, zaś Perczyński w 69 kg, podobnie jak Ireneusz Zakrzewski z Jeleniej Góry, wcześniej rywalizujący w kategorii 75 kg - dodał szkoleniowiec.

Do tej pory występujący w Gwardii Warszawa Perczyński ma w swoim dorobku brązowe medale MP w seniorów w 2012 i 2013 roku. Przed dwoma laty zdobył w Lublinie wicemistrzostwo kraju juniorów. Jego pierwszym sukcesem zaś było trzecie miejsce w MP kadetów w 2009 roku, ale jeszcze w wadze do 57 kg i w barwach Legii.

Co ciekawe, złote medale w imprezie nazywanej Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży wywalczyli wtedy np. Dawid Michelus (wówczas kat. 48 kg), Grzegorz Kozłowski (50 kg), zaś srebrny Sylwester Kozłowski (54 kg). Dziś oni wszyscy są bokserami Hussars Poland.

Z kolei Damian Kiwior jako pięściarz PTB Tiger Tarnów wywalczył w tym roku brąz MP w Zawierciu w wadze 69 kg, zaś w poprzednim sezonie był drugi w młodzieżowych mistrzostwach kraju w Radomiu. W finale przegrał z Tomaszem Kotem z Kielc.

Po bardzo udanym debiutanckim sezonie, w którym "Hussars Poland" kierowany przez menedżera Jarosława Kołkowskiego dotarł aż do ćwierćfinału WSB, w drugim poprzeczka jeszcze wyżej. W fazie grupowej biało-czerwoni zmierzą się z rywalami z Rosji, Kuby, Azerbejdżanu, Meksyku i Kazachstanu. Pierwsze spotkanie 16 listopada na wyjeździe z Teamem Russia. - Chcemy aby wszyscy kibice mogli zobaczyć nasze występy na żywo, dlatego prowadzimy w rozmowy w celu rozegrania meczów w kilku polskich miastach - stwierdził Jarosław Kołkowski.