Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Jabłoński

Jak poinformował redakcję ringpolska.pl menadżer drużyny Hussars Poland - Jarosław Kołkowski, niepomyślne wyniki kontroli antydopingowej u Tomasza Jabłońskiego niekoniecznie muszą oznaczać, że czołowy polski pięściarz amatorski wspomagał się zakazanymi specyfikami.

- W organizmie Tomasza Jabłońskiego wykryto hormon, którego obecność może świadczyć o zażywaniu środków dopingujących albo o bardzo ciężkiej chorobie. Zawodnik przechodzi właśnie badania lekarskie, które pozwolą zweryfikować wyniki kontroli antydopingowej - wyjaśnił Kołkowski, dodając: - W liście z Zakładu Badań Antydopingowych Instytutu Sportu jest wyraźne zalecenie badań lekarskich, ponieważ sam wynik kontroli nie przesądza sprawy.

- To jest zbyt poważna sytuacja dla Tomka, żeby pozwolić sobie na niedomówienia. Oczywiście, jeżeli okaże się, że Tomek nas okłamał, podejmiemy natychmiastowe kroki - podkreślił menadżer Husarii, która na jedną kolejkę przed zakończeniem fazy grupowej World Series of Boxing jest bardzo blisko historycznego awansu do play-offów.