Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Emocje przed sobotnią walką Tysona Fury'ego z Ołeksandrem Usykiem o pasy WBA, WBC, WBO i IBF wagi ciężkiej sięgają zenitu. - To będzie nie tylko fizyczny, ale również psychologiczny pojedynek - uważa polsko-ukraiński pięściarz Fiodor Czerkaszyn, który stoczy kolejną zawodową walkę w piątek na gali KnockOut Boxing Night 35 w Rzeszowie.

- Codziennie oglądam materiały o tej walce. Jestem podkręcony, chyba jak wszyscy kibice boksu. W końcu od 1999 r. nie było walki o wszystkie pasy wagi ciężkiej - podkreśla Czerkaszyn, zawodnik wagi średniej, który miał okazję trenować z Usykiem i jego ekipą.

- Jestem ciekaw, co wydarzy się w ringu. Fury jest pozytywnym wariatem, który też potrafi narzucić przeciwnikowi swój styl. Walka pomiędzy nimi nie będzie tylko fizyczna, ale też psychologiczna. Obaj boksują na wysokim poziomie. Oczywiście jestem za Usykiem, ale szanse widzę 50 na 50 - dodaje.

"Król Cyganów" słynie z tego, że potrafi wejść rywalowi do głowy. Ukraińca też wielokrotnie prowokował, ostatnio wypowiada się jednak o nim z ogromnym szacunkiem. Skandal wywołał za to jego ojciec John Fury (60 l.), który podczas spotkania z mediami wdał się w pyskówkę i uderzył "z byka" członka teamu Usyka.

- To był mój znajomy, Stanisław. Mam z nim kontakt, na szczęście przeżył i wszystko z nim w porządku - śmieje się Czerkaszyn. Moim zdaniem było widać, że John Fury zrobił to pod publiczkę, dla szumu wokół walki - dodaje.

Pełna treść artykułu w Fakt.pl >>