Patronat medialny


 

Laura Grzyb (9-0, 3 KO) wygrała niejednogłośnie na punkty z Marią Cecchi (8-2, 2 KO), zdobywając wakujący tytuł mistrzyni Europy wagi super koguciej. Po dziesięciu zaciętych rundach w G2A Arena sędziowie punktowali 98-92, 93-97 i 96-94.

Od pierwszych minut rywalizacja w ringu była wyrównana, a wiele rund było trudnych do punktowania. Grzyb atakował ciosami prostymi, zaś boksująca z odwrotnej pozycji Cecchi polowała na kontry z przedniej ręki.

Włoszka często wchodziła do półdystansu i atakowała głową, co utrudniało obronę przed jej chaotycznymi akcjami. Grzyb starała się punktować pojedynczymi, celnymi uderzeniami oraz z czasem zaczęła również zmieniać płaszczyznę zadawanych ciosów, atakując na korpus.

Ostatnie rundy były bardzo wyrównane, a obie zawodniczki czuły już trudy rywalizacji. Ostatecznie sędziowie zadecydowali o niejednogłośnej wygranej punktowej Grzyb, która jest pierwszą polską mistrzynią EBU w tym przedziale wagowym.

Podczas tej samej gali boksujący w wadze ciężkiej Jeamie Tshikeva (5-0, 3 KO) znokautował w drugiej rundzie Michała Bołoza (5-5-2, 5 KO), zaś Steed Woodall (18-1-1, 11 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Borisa Crightona (11-3, 7 KO).