Błąd
  • Szablon wyświetlający jest niedostępny. Skontaktuj się z administratorem witryny.

Boks w Polsce

RÓŻAŃSKI: 1 SIERPNIA WYLOT DO USA

Łukasz Różański (14-0, 13 KO) przygotowuje się do walki o tytuł mistrza świata WBC wagi bridger z Oscarem Rivasem (28-1, 19 KO). Aktualnie pięściarz z Rzeszowa przebywa na obozie w Bieszczadach, który zakończy się pod koniec tego tygodnia.

Następnie zawodnik grupy KnockOut Promotions wróci do swojego rodzinnego miasta. Na dwa tygodnie przed pojedynkiem o pas World Boxing Council 36-latek przeniesie treningi do Stanów Zjednoczonych. Walka z Rivasem odbędzie się 13 sierpnia w kolumbijskim Cali.

- 1 sierpnia chciałbym być już w Stanach Zjednoczonych. Rozpoczniemy aklimatyzację w miejscu, gdzie jest podobna strefa czasowa. Idealnie, jakby klimat też był podobny, czyli góry i wysoka wilgotność powietrza, bo takie warunki czekają na nas w Kolumbii - mówi Różański w rozmowie z rzeszowskim serwisem nowiny24.pl.

- W walce z Rivasem nie zamierzam ustępować. Będę walczył w swoim stylu, czyli poszukam ofensywnych rozwiązań. Mój styl jest jaki jest i nie zamierzam go zmieniać. W boksie każdy zawsze ma jakiś plan, ale wszystko i tak zostanie zweryfikowane w ringu - dodaje podopieczny trenera Mariana Basiaka.

Rivas posiada tytuł mistrza świata World Boxing Council w limicie do 101,6 kg od października. Łukasz Różański nie boksował od ubiegłorocznej wygranej z Arturem Szpilką. Pięściarz z Rzeszowa dzięki temu zwycięstwu zdobył pas WBC International.