Patronat medialny


 


Zmiany w rankingu The Ring po walce Głowacki - Usyk

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się doniesienia, że w niedługim czasie dojść może do zakończenia wieloletniej współpracy pomiędzy grupą KnockOut Promotions i trenerem Fiodorem Łapinem. Medialne spekulacje w rozmowie z ringpolska.pl skomentował szef KncockOutu Andrzej Wasilewski.

- Faktycznie, gołym okiem widać, że pewne rzeczy już się wyczerpały, we mnie też już coś pękło. Z całą pewnością szykujemy w grupie istotne zmiany. Z jednej strony jest mi przykro z tego powodu, ale z drugiej - nowe wyzwania i nowa sytuacja mogą się okazać dodatkowym bodźcem i motorem napędowym - stwierdził promotor największej polskiej stajni boksu zawodowego.

Pod okiem trenera Łapina aktualnie do swoich walk o mistrzowskie pasy szykują się dwaj pięściarze KP - Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) i Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO). Pierwszy pod koniec listopada zmierzyć ma się z czempionem IBF wagi średniej Gienadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO), zaś drugi 12 grudnia zaboskuje o wakujący tytuł WBO kategorii junior ciężkiej z Lawrencem Okolie (14-0, 11 KO). W obu przypadkach zmian w sztabie szkoleniowym w nadchodzących tygodniach spodziewać się jednak nie należy.

- W mojej pracy zawsze na pierwszym miejscu stał sport i sukces sportowy, więc z mojej strony zrobię wszystko, by Kamil i Krzysiek do swoich walki przygotowani byli najlepiej jak można. W tej chwili nawet nie ma co na ten temat dyskutować. Chłopcy mają być w pełni skoncentrowani na swoich walkach. Najważniejsze są najbliższe pojedynki mistrzowskie a nie to, co będzie dalej - podkreśla Andrzej Wasilewski.