W sobotę w Londynie rozpoczął się kontynentalny turniej kwalifikacyjny pięściarek i pięściarzy do tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. Pierwsze zwycięstwo dla reprezentacji Polski odniosła Aneta Rygielska (60 kg), z zawodami pożegnali się zaś Jakub Słomiński (52 kg) i Maciej Jóźwik (57 kg).

Jako pierwsza reprezentantka Polski na ring w Londynie weszła Aneta Rygielska (60 kg), srebrna medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy w hiszpańskim Alcobendas. W sobotni wieczór w Copper Box Arenie pewnie pokonała Paulę-Cristinę Cosmę, lepiej się ruszając, uderzając celniej i wyraźnie wygrywając z Rumunką każdą z trzech rund. Werdykt sędziów był jednogłośny (30:27, 30:26, 30:26, 30:25, 30:25).

We wtorkowym pojedynku 1/8 finału 24-letnią toruniankę czeka niemałe wyzwanie. Rygielska zmierzy się z mistrzynią świata z 2018 i wicemistrzynią z 2016 roku Kellie Harrington, która w pierwszej rundzie miała wolny los. W turnieju w Londynie Irlandka została rozstawiona z numerem drugim. Aneta walczyła z Harrington dwa miesiące temu podczas turnieju Strandja w Sofii. Jednogłośnie na punkty zwyciężyła wówczas Irlandka.